Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Paveldo sodų turas1 d.

45 € 10 % 41 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame

Kviečiame prisijungti prie unikalaus projekto „Paveldo sodų turas“, kuriam dedikuojamas šis išskirtinis maršrutas. Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: „Paveldo sodų turas” skirtas senųjų sodo ir daržo augalų veislių išsaugojimui ir kultūrinio paveldo populiarinimui.

Kelionės datos

2024-09-14 – 2024-09-14

vietų yra

45 € -10 % 41 € Pirkti

Nuolaida galioja nuo 2024-06-20 iki 2024-06-25

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai (kainos gali keistis, tikslinamos prieš kelionę):
  1. VDU Botanikos sodo lankymas su vietiniu gidu ~ 10 EUR/asm.
  2. T. Ivanausko Obelynės sodybos lankymas su vietiniu gidu ~ 5 EUR/asm. 
  3. Vietinių gidų paslaugos ~ 10 EUR/asm.
 • Pietūs ir kitos asmeninės išlaidos. 

Pastabos

DĖMESIO!
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Išvykimas:
 8 val. Lukiškių a. prie Jokūbo bažnyčios Vilniuje
Grįžimas  planuojamas: apie 19:00 val.

Informaciją apie tikslų išvykimo keliones laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės pradžios.

Nuolaidos taikomos nuo pradinės kainos. Nuolaidos nesumuojamos.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  VDU Botanikos sodas

  Išvyksite ryte. Vyksite Kauno link. Lankysite Vytauto Didžiojo Universiteto Botanikos sodą. Jau daugiau kaip 90 metų veikiantis sodas talpina gausias augalų kolekcijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją ir rožyną, organizuoja tradicines šventes, parodas, muges, spektaklius ir koncertus. XIX a. pradžioje buvo suformuota stambi Aukštosios Fredos dvaro sodyba. Manoma, kad Fredos pavadinimas yra kilęs iš vokiškai vadintos laisvos miesto žemės. Sodybos savininkas Jozefas Godlevskis  pasistatydino ją kaip užmiesčio rezidenciją. Daugelis dvaro laikotarpiu susiformavusių sodybos pastatų išliko iki šių dienų. Dėl vėlyvojo klasicizmo ir istorizmo įtakos statyti sodybos pastatai ir parkas yra įtraukti į saugotinų vertybių sąrašą. Turėsite galimybę pasigrožėti prieš akis plytinčiu peizažiniu parku su tvenkiniais ir įvairia augmenija. Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode rasite didžiausią Lietuvos rožyną (birželio mėn. grupė).  Pietūs kavinėje "Botanikos terasos". Dalyvausite įdomioje dendrologinėje ekskursijoje "Medžiai senoliai" (rugsėjo mėn.grupė). Ekskursija skirta seniausiems ir įspūdingiausiems parko medžiams, čia augantiems nuo sodo įkūrimo pradžios. Tarp jų galima paminėti paprastuosius bukus, kanadines tuopas, japoninį puošmedį, didžiąją pocūgę, plačiažvynį maumedį, paprastąsias egles, japoninį, amerikinį ir europinį maumedžius bei kitus augalus. Tai seni, gyvybingi ir labai įspūdingi medžiai, teikiantys estetinį pasigėrėjimą ir menantys senus laikus. Daug metų skaičiuoja du išlakūs dviskiaučiai ginkmedžiai  ir seniausios bei didžiausios Lietuvoje augančios tikrosios metasekvojos. Pagarbos verti didingi gelsvažiedžiai tulpmedžiai, pratęsiantys šimtamečių medžių gyvenimą iš Veliuonos… Daugelis medžių turi didelę ekologinę, selekcinę bei ekonominę svarbą Lietuvos Respublikai, ir jiems, Aplinkos ministro įsakymu, suteiktas Augalų nacionalinių genetinių išteklių statusas. Tai reiškia, kad jie yra saugojami valstybės, kai kurių augalų sėklos renkamos ir saugojamos. Toliau keliausite į Tado Ivanausko Obelynės sodybą. Memorialinę sodybą sudaro: gyvenamasis namas–muziejus, sodininko namas ir paukštidė, apie 4 ha ploto sodas ir parkas. Prof. Tado Ivanausko dėka Obelynėje sukaupta viena turtingiausių šalies dendrologinių kolekcijų. Parko augalų kolekciją sudaro apie 250–300 rūšių, formų medžių ir krūmų. Joje yra net 59 rūšių ir formų spygliuočių: pilkieji, sibiriniai, europiniai, balzaminiai, kaukaziniai ir japoniniai kėniai, 15 rūšių svetimšalių eglių, 6 rūšys maumedžių. Sodyboje yra ir 115 kilnojamųjų kultūros vertybių: daugiausia baldų, paveikslų, medžioklės trofėjų, indų, asmeninių T.Ivanausko daiktų.  Vakare grįšite namo.

Atsisiųsti programą

2024-09-14 – 2024-09-14

vietų yra

45 € -10 % 41 € Pirkti

Nuolaida galioja nuo 2024-06-20 iki 2024-06-25

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Kėdainiai

Po Kėdainių kraštą

Kėdainiai - Dotnuva - Paberžė

 • 44 €

Ilzenbergo dvaro rūmai

Po Rokiškio krašto dvarus

Salų dvaras - Rokiškio dvaras - Ilzenbergo dvaras

 • 52 €