Kelionės kaina
0 € 1429 €
Kelionės kaina
0 € 1429 €

Paveldo sodų turas1 d.

Galimybė įsigyti net 2 iššūkio „Surink Lietuvą“ magnetukus!

36 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Kviečiame prisijungti prie unikalaus projekto „Paveldo sodų turas“, kuriam dedikuojamas šis išskirtinis maršrutas. Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: „Paveldo sodų turas” skirtas senųjų sodo ir daržo augalų veislių išsaugojimui ir kultūrinio paveldo populiarinimui.
Mėgstate keliauti ir ieškote naujų iššūkių? Jei taip, kviečiame dalyvauti projekte, sujungusiame visas 60 Lietuvos savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausite puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių – sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį! 

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai:
  1. VDU Botanikos sodo lankymas su vietiniu gidu ~ 5 EUR/asm.
  2. T. Ivanausko Obelynės sodybos lankymas su vietiniu gidu ~ 4 EUR/asm. 
  3. Vietinių gidų paslaugos ~ 4 EUR/asm.
  4. Magnetukas "Kaunas", "Kauno rajonas", po 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsakyti iš anksto priemokose)  
 • Pietūs (planuoti ~8-10 EUR) ir kitos asmeninės išlaidos. 

Pastabos

DĖMESIO!
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI KAUKES
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Išvykimas:
 8 val. Lukiškių a. prie Jokūbo bažnyčios Vilniuje
Grįžimas  planuojamas: apie 19:00 val.
Būtina išankstinė registracija telefonu 8 5 2751797, +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt

Kelionės programa

 • 1

  diena

  VDU Botanikos sodas

  Išvyksite ryte. Vyksite Kauno link. Lankysite Vytauto Didžiojo Universiteto Botanikos sodą. Jau daugiau kaip 90 metų veikiantis sodas talpina gausias augalų kolekcijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją ir rožyną, organizuoja tradicines šventes, parodas, muges, spektaklius ir koncertus. XIX a. pradžioje buvo suformuota stambi Aukštosios Fredos dvaro sodyba. Manoma, kad Fredos pavadinimas yra kilęs iš vokiškai vadintos laisvos miesto žemės. Sodybos savininkas Jozefas Godlevskis  pasistatydino ją kaip užmiesčio rezidenciją. Daugelis dvaro laikotarpiu susiformavusių sodybos pastatų išliko iki šių dienų. Dėl vėlyvojo klasicizmo ir istorizmo įtakos statyti sodybos pastatai ir parkas yra įtraukti į saugotinų vertybių sąrašą. Turėsite galimybę pasigrožėti prieš akis plytinčiu peizažiniu parku su tvenkiniais ir įvairia augmenija. Toliau keliausite į Tado Ivanausko Obelynės sodybą. Memorialinę sodybą sudaro: gyvenamasis namas–muziejus, sodininko namas ir paukštidė, apie 4 ha ploto sodas ir parkas. Prof. Tado Ivanausko dėka Obelynėje sukaupta viena turtingiausių šalies dendrologinių kolekcijų. Parko augalų kolekciją sudaro apie 250–300 rūšių, formų medžių ir krūmų. Joje yra net 59 rūšių ir formų spygliuočių: pilkieji, sibiriniai, europiniai, balzaminiai, kaukaziniai ir japoniniai kėniai, 15 rūšių svetimšalių eglių, 6 rūšys maumedžių. Sodyboje yra ir 115 kilnojamųjų kultūros vertybių: daugiausia baldų, paveikslų, medžioklės trofėjų, indų, asmeninių T.Ivanausko daiktų.  Vyksite į Babtus. Užsuksite į Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės institutą. Šio centro strateginis tikslas – vykdyti žemės ūkio mokslų srities agronomijos ir miškotyros bei su jomis susijusių ekologijos ir aplinkotyros, biologijos, biofizikos, botanikos, zoologijos krypčių mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Vykdomos pagrindinių lauko, daržo, sėklavaisinių, kaulavaisinių ir uoginių augalų selekcijos programos. Sukurtos augalų veislės įrašomos į Nacionalinį augalų veislių sąrašą bei ES žemės ūkio augalų ir daržovių rūšių veislių bendrąjį katalogą. Nuo augalų selekcijos Lietuvoje pradžios (1922 m.) visuose Centro filialuose sukurta daugiau nei 490 lauko, sodo ir daržo augalų veislių. Daugelis jų sėkmingai auginamos Lietuvoje, kaimyninėse ir kitose šalyse. Vakare grįšite namo.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Plungės dvaras

Žemaitijos sostinė ir Oginskių miestai

Galimybė įsigyti net 3 iššūkio „Surink Lietuvą“ magnetukus!

 • 47 €

zagares vysniu festivalis 4ffd1a5982f50

Žagarės vyšnių festivalis

Galimybė įsigyti iššūkio "Surink Lietuvą" Joniškio miesto magnetuką!

 • 46 €

Rambyno kalnas

Mažosios Lietuvos atradimai

Galimybė įsigyti net 3 iššūkio „Surink Lietuvą“ magnetukus!

Privaloma turėti asmens dokumentus

 • 179 €

Azijos zibintai 2022. Drakonas

Didieji Azijos žibintai Pakruojo dvare

Pasvalys - Pakruojo dvaras

 • 48 €

Nida

Kuršių Nerija - vėjų ir jūros karalystė

Galimybė įsigyti net 2 iššūkio „Surink Lietuvą“ magnetukus!

 • 239 €

Mingės kaimas

Lietuviškoji Venecija (su 2 degustacijomis)

Galimybė įsigyti net 3 iššūkio „Surink Lietuvą“ magnetukus!

 • 50 €