Kelionės kaina
0 € 3999 €
Kelionės kaina
0 € 3999 €

Pasižvalgymas Rūdninkų priemiestyje1 d.

Kitoks žvilgsnis į miesto turgaus ir stoties rajoną

22 € asmeniui Pirkti
 • Ekskursija pėsčiomis
 • Ekskursija po Vilnių
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame

Kelis šimtus metų už Rudninkų vartų veikė arklių ir javų turgūs. Tai lėmė priemiesčio amatininkų verslus: siūti pakinktus, kalti pasagas, užsiimti arklių kaustymu, vežimų remontu, laikyti karčiamas, užeigos namus. Priemiestyje gyveno ne tik kalviai, batsiuviai, mūrininkai, skerdėjai, kailiadirbiai, malūnininkai, bet ir siuvėjai, spaustuvininkai, knygrišiai. 

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Gido paslaugos lietuvių kalba

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Asmeninės išlaidos

Pastabos

Norintiems užsisakyti individualią ekskursiją, Jūsų pageidaujamu laiku ir data, kreiptis į organizatorių tel. +37068464786 arba egle@kelioniulaikas.lt
Ekskursijos laikas: 17.00 val. 
Ekskursijos vieta: prie Halės turgaus (centrinis įėjimas)

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Rūdninkai

  Kelis šimtus metų už Rudninkų vartų veikė arklių ir javų turgūs. Tai lėmė priemiesčio amatininkų verslus: siūti pakinktus, kalti pasagas, užsiimti arklių kaustymu, vežimų remontu, laikyti karčiamas, užeigos namus. Priemiestyje gyveno ne tik kalviai, batsiuviai, mūrininkai, skerdėjai, kailiadirbiai, malūnininkai, bet ir siuvėjai, spaustuvininkai, knygrišiai. Apie du verslus kalba ir išlikę Raugyklos bei Kruopų gatvių pavadinimai. Kai miesto gynybinė siena buvo visiškai nugriauta, o teritorija prie buvusių Rūdninkų vartų paaukštinta, dabartinė Šv. Stepono gatvė tarsi priartėjo prie miesto. Statybos joje labiausiai suaktyvėjo XIX a. paskutiniame ketvirtyje. Tam įtakos turėjo netoli atsiradusi geležinkelio stotis. Senus priemiesčio sklypus supirkę turtingi verslininkai žydai čia statėsi vadinamuosius "pelningus" (nuomojamų butų) namus, įvairios paskirties komercijos pastatus. Dabartiniai geležinkelio stoties rūmai yra pokario kūrinys. Nugriovus dalį aplinkinių pastatų, buvo suformuota didelė stoties aikštė. 1974 m. iškilo naujas Vilniaus autobusų stoties pastatas. Prie Šv. Stepono gatvės 30-ojo namo galo pritvirtinta memorialinė lenta "šiame name 1876-1892 m. gyveno ministras reformatorius Piotras Arkadijevičius Stolypinas" 1906 m. vasarą šalia geležinkelio stoties, buvusio Javų turgaus vietoje, buvo užbaigtas statyti naujos, modernios turgavietės pastatas. Nuo čia ir pradėsite ekskursiją. Praėję visą rajoną ratu, užbaigsite ją ten, kur Rūdninkų ir Raugyklos gatvės įsilieja į Pylimo gatvę, ten yra stačiakampė aikštelė, su jau keletą metų stovinčiu Velykinio margučio-pažado paminklu.

Atsisiųsti programą

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Gedimino pilies kalnas

Vilniaus legendos ir mitai

Išgirskite įdomiausias miesto istorijas

 • 22 €

Didžioji gatvė

Dingęs Vilnius

Atraskite dingusį miestą!

 • 22 €