Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Prūsų pėdsakais po Šiaurės Lenkiją2 d.

 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame

Anot legendos, kai Dievas sukūrė pasaulį, negalėjo atsidžiaugti rezultatu ir laimingas pabučiavo Žemę. Šio bučinio vieta ir yra Mozūrija…Mozūrija vadinama Tūkstančio ežerų kraštu ir tikru buriuotojų ir baidarininkų rojumi, mat šioje teritorijoje tyvuliuoja daugiausia ežerų visoje Lenkijoje. Ežerus jungiančiais kanalais ir upėmis galima nuplaukti šimtus kilometrų ir netgi pasiekti Baltijos jūrą. Ypatingu vandens taku galima plaukioti net dvi savaites nekartojant to paties maršruto. Mozūrija - švariausias šios šalies regionas, ne veltui vadinamas žaliaisiais Lenkijos plaučiais. Be to, tai stipriai multikultūrinis kraštas, nes čia gyvena daug tautinių mažumų – lietuviai, ukrainiečiai, vokiečiai, baltarusiai. Keliausime į Gižycką – Lenkijos vasaros sostinę. 

Trijų valstybių siena

Stančikų geležinkelio tiltas

2 valandų plaukimas laivu  

Bojeno tvirtovė Gižycke

Elko istorinis siaurukas.
 

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai 140,00 PLN, vietinių gidų paslaugos 
 • 2 val. plaukimas laivu 80,00 PLN , vaikams iki 10 metų 60,00 PLN;
 • Bojeno tvirtovė - suaugusiems 12 PLN, vaikams 8 PLN
 • Kelionė istoriniu traukiniu Elke - kaina grupei 1580 PLN
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Stančikų tiltai

  Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Kirtę Lenkijos sieną pasukame  link trijų valstybių - Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos federacijos sienos. Toliau pasienio ruožu judame per jotvingių žemes į mažytį Stančikų kaimelį. Čia  Romintos girios pakrašty,  pakibę virš Bendziankos upelio stūkso du milžiniški statiniai Stančikų tiltai – aukščiausi Lenkijoje, prieš šimtmetį pastatyti pagal Senovės Romos akviaduko pavyzdį, arkiniai betoniniai tiltai traukia keliautojus pasigėrėti šiais romantiškais technikos ir architektūros paminklais. XX a. pradžioje vokiečiai sumanė čia per mažytį upeliūkštį suręsti milžinišką dvigubą viaduką.  Tiltų architektūra primena Prancūzijoje stovintį romėnų akveduką Pont du Gard, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Keliaujame toliau link Geldapės, Lenkijos Baden badeno. Čia pasigrožėję nuostabių apylinkų vaizdais iš istorinio vandens bokšto keliaujame tolyn per buvusias prūsų genčių žemes į Unguro miestą (dabartinis Vengoževo (lenk. Węgorzewo).  Miesto įsikūrusio Mamry ežero pakrantėje  seniausius laikus mena  mūrinė kryžiuočių pilis. Šiuo metu pilis yra privati nuosavybė, kuri yra kruopščiai modernizuojama. Ungure rašytoja Ieva Simonaitytė vaikystėje 1912–1914 m.  gydėsi kaulų tuberkuliozę žymioje luošųjų vaikų ligoninėje,  įvykiui atminti atidengta atminimo lenta, jose lietuvių ir lenkų kalba pateikta gausiai iliustruota informacija apie rašytojos gyvenimą bei kūrybinę veiklą. Po trumpos apžvalginės ekskursijos po Ungurą keliaujame į uostą ir plaukiame laivu ežerais ir juos jungiančiais kanalais į  Gižycką (liet. Lėcių), Lenkijos vasaros sostinę ir  buriuotojų  rojų.  Ežerus jungiančiais kanalais ir upėmis galima nuplaukti šimtus kilometrų ir netgi pasiekti Baltijos jūrą. Ypatingu vandens taku galima plaukioti net dvi savaites nekartojant to paties maršruto. Reto tipo konstrukciją išvysime Gižycke, tai – pasukamas tiltas, kuris, atplaukus laivui ne pakeliamas,  o pasukamas į šoną. Gižycką į savo maršrutą turėtų įtraukti ir besidomintys istorija, kadangi šis miestas yra glaudžiai susijęs su pirmuoju Lietuvos vardo paminėjimu. Kadaise Galindų genčiai priklausiusiose žemėse,  buvo nužudytas vyskupas Brunonas, atvykęs čia krikštyti pagonių ir po mirties paskelbtas šventuoju. Šis įvykis, 1009 m. aprašytas Kvedlinburgo kronikoje, ir buvo pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas. Vyskupo atminimui netoli pilies, ant vaizdingo ežero kranto stovi Šv. Brunono kryžius. ). Gižyckas žinomas nuo XIII a., kai kryžiuočiai pastatė pilį  Galindų gyvenvietės vietoje. Tačiau dar anksčiau - II mūsų eros amžiuje šias vietas aprašė Tacitas ir Ptolemėjas Aleksandrietis nurodydamas galindų ir sūduvių genčių pavadinimus, jų ribą prie didžiųjų Mozūrijos ežerų,  vienu žodžiu Gižyckas buvo ant „gintaro kelio“, čia lankydavosi Romos pirkliai. Po pažinties su miestu vykstame į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  diena

  Elk  Lenkija

  Po pusryčių viešbutyje keliaujame  į Bojeno tvirtovę, statytą XIX amžiuje ir savo forma primenančią šešiakampę žvaigždę. Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metu tvirtovė buvo naudojama kaip slėptuvė ir štabas, tačiau 1945 m. buvo smarkiai sugriauta. Apie 100 ha plotą užimančioje tvirtovėje išlikę bunkeriai kareivinės, duonos kepykla, balandinė, ginklų sandėliai, kuriuos juosia tvirta gynybinė siena. Dabar Bojeno forte įrengtas muziejus. Po ekskursijos Bojeno tvirtovėje vykstame į Luką (lenkiškai - Elk), menkai lietuviams pažystamą miestą Mozūrijos ežeryne. Miestas aplipęs Luko (Elko) ežero krantus. Šis ežeras vienas giliausių ir šilčiausių Lenkijoje, jame užfiksuota rekordinė 28 laipsnių vandens temeratūra. Ežero pakrantėje įrengta puiki promenada, atsiveria vaizdas į salą, kurioje stūkso Kryžiuočių ordino magistro Ulricho fon Jungingeno statytos pilies griuvėsiai. Pasižvalgę po miesto senamiestį keliaujame į įdomiausią Luko objektą - siauruko muziejų. Čia istoriniu garvežiu važiuosime  siaurojo geležinkelio maršrutu   Ełk – Sypitki – Ełk (30 km)  per vaizdingas Mozūrijos vietoves, tarp ežerų Selment Wielki ir Regielskie. Ramios kelionės traukiniu metu  galėsite grožėtis gražia ir laukine gamta, kuri ilgą laiką išliks jūsų atmintyje. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Atsisiųsti programą

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės