Kelionės kaina
0 € 4200 €
Kelionės kaina
0 € 4200 €

Rumunija: įdomioji Transilvanija7 d.

 • Kelionės autobusu
 • Kelionės kolektyvams
 • Rekomenduojame

Transilvanija – tai ne tik legendos apie žiaurųjį kraujasiurbį Drakulą, tačiau ir rūko apsuptos Karpatų viršūnės, gražiausios Europos pilys, seniausi bei dailiausiomis freskomis marginti vienuolynai ir daugelio čia gyvenusių tautų istoriją išsaugoję senamiesčiai, žavintys nuostabia architektūra. Leiskite šiam legendų ir mitų apipintam regionui Jus nustebinti!
Kelionės akcentai:

 • Galingųjų Habsburgų valdyta Košicė, išsaugojusi viduramžius menantį senamiestį;
 • Įspūdinga citadelė Alba Julijoje, žyminti Rumunijos susivienijimą;
 • Sibiu – mietas, kurio centre puikuojasi Europoje bene geriausiai išsaugotas senamiestis;
 • Juodoji bažnyčia Brašove – 600 metų skaičiuojanti šventovė, esanti didžiausia tarp Stambulo ir Vienos įsikūrusi bažnyčia;
 • Peles rūmai – viena gražiausių pilių Europoje;
 • Kėlimasis į 2000 metrų aukščio Furnikos viršūnę;
 • Drakulos pilis, apsupta mitais ir legendomis;
 • Sigišoara – spalvingiausias Rumunijos miestas;
 • Transilvanijos druskų kasyklos – inovatyvus muziejus, įrengtas druskų kasyklose.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionė autobusu;
 • 6 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos  ~ 100 EUR;
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį 100 EUR.
Kelionės metu nuvažiuosime ~ 3600 km.
 

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per Lenkiją, Slovakiją į nakvynės vietą viešbutyje. 

 • 2

  2 diena.

  Košicė, Slovakija

  Po pusryčių pasieksime Košicę – antrą svarbiausią Vengrijos imperijos miestą, kuriame šimtmečius karaliavo Habsburgai. Šiandien – tai daugiatautis miestas, kuriame vietinius išgirsime kalbant slovakiškai, vokiškai ir vengriškai. Apžiūrėsime puikiai išlaikytą senamiestį: pamatysime Šv. Elžbietos katedrą – labiausiai į rytus nutolusią gotikinę katedrą Europoje, pavadintą miesto globėjos vardu, stabtelėsime prie pagrindinėje aikštėje esančių grojančių fontanų, prie kurių girdėsime ne tik vandens čiurlenimą, bet ir varpų skambesį, derantį su šviesų šou – tai seniausi tokio tipo fontanai Slovakijos teritorijoje. Susipažinę su antru pagal dydį Slovakijos miestu keliausime į Vengriją. Lankysimės Tokajaus miestelyje, kuris garsėja vynų produkcija. Saldusis vietinis gėrimas čia gaminamas jau nuo XV a. Šiandien miestelis garsėja ne tik kaip regiono vynų sostinė, bet ir nepaprastai vaizdinga teritorija, išsaugojusi senuosius pastatus, vyno rūsius bei pasižyminti neįtikėtinai vaizdingu kraštovaizdžiu. Keliaudami per Vengriją vakare pasieksime Rumuniją. Nakvosime viešbutyje.

 • 3

  3 diena.

  Brasov pilis

  Po pusryčių vyksime į Alba Juliją – miestą, kuris skaičiuoja 2000 metų istoriją. Pirmąjį gynybinį įtvirtinimą čia pastatė dar romėnai, užkariavę antikinį miestą Apulum, o austrai čia sukonstravo antikos įkvėptomis skulptūromis gausiai dekoruotą citadelę, kuri turėjo saugoti miestą nuo turkų puolimo. Vienas iš reikšmingiausių įvykių, kuriuos mena masyvaus įtvirtinimo sienos – 1918 m. gruodžio 1 diena, kai 100 tūkstančių čia susirinkusių rumunų šventė Rumunijos susivienijimą. Beje, tvirtovės sienos saugo ir dalelę lietuviškos istorijos: senamiestyje palaidota karaliaus Žygimanto Augusto sesuo Elžbieta. Pamatę išlikusius bastionus ir gynybinę sieną vyksime į Sibiu, kuris įkurtas romėnų gyvenvietės Sibinum vietoje. Tai miestas, kuriame įsteigta pirmoji Rumunijoje ligoninė, biblioteka, vaistinė, o XVIII a. elegantiškose aikštėse aidėjo čia viešėjusių Johano Štrauso, Johaneso Bramsaso ir Franco Listo grotų melodijų garsai. Miestas mus pakerės prabanga ir vokiška galybe, nes jame šimtmečius karaliavo Transilvanijos saksai, tad čia buvo sukonstruoti juos saugoję masyvūs įtvirtinimai, elegantiškos aikštės ir dailios bažnyčios. Su miestu susipažinsime vaikštinėdami siauromis senamiesčio gatvelėmis: matysime buvusius gildijų pastatus, gynybinius bokštus ir sienas, juosiančias miestą, ir įvairių konfesijų bažnyčias. Vėliau vyksime į viduramžių miestą Brašovą, kurio galybė išsaugo saksonų valdymo laikotarpiu. Tai buvo tranzitinis miestas, jungęs Osmanų imperiją su Europa, tad jo valdytojai pralobę iš kelių ir įvairių kitų mokesčių. Tai puikiai atsispindi įspūdingoje architektūroje: aplankysime Rotušės aikštę, kurioje gėrėsimės spalvingais barokiniais namukais, rotuše ir holivudišku miesto užrašu Tampos kalno viršūnėje. Apsilankysime Juodojoje bažnyčioje, šį pavadinimą įgavusioje dėl XVII a. čia kilusio gaisro, dėl kurio šventovės sienos patamsėjo. Keliausime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 4

  4 diena.

  Sinjos vienuolynas, Rumunija

  Po pusryčių važiuosime į Sinają – Valakijos regiono miestą, įsikūrusį beveik 1000 metrų aukštyje virš jūros lygio, Karpatų kalnuose. Šis kurortas vadinamas karališkuoju, nes jame buvo pastatyta karalių vasaros rezidencija – Peleš rūmai, daugelio tituluojami gražiausia pilimi senajame žemyne. Pirmojo Rumunijos karaliaus sukonstruotas statinys buvo pirmoji pilis Europoje, kurios 160 kambarių buvo apšviesti ne žvakių šviesa, o elektra, gaminama nuosavoje jėgainėje. Taip pat rūmai lankytojus stebino čia tiekiamu karštu vandeniu, mechaniškai atidaromomis stiklinėmis lubomis bei liftu. Ekskursijos metu išvysime tematiškai dekoruotus kambarius, kuriuose puikuojasi Murano veidrodžiai ir šviestuvai, vokiški vitražai, Kordobos oda dengtos sienos, šlifuotas marmuras, šilkiniai persiški kilimai – bus gaila palikti šį prabanga spindintį pasaulį... Apžiūrėję įspūdingą pilį keltuvu pakilsime į daugiau kaip 2000 metrų aukščio Furnikos viršūnę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Pasimėgausime vieno vaizdingiausių Rumunijos miestų panorama: prieš mūsų akis atsivers neįtikėtinas skaičius pilių, vilų, stačiatikių bažnyčių ir vienuolynų, žavios aikštės ir Karpatų siluetai. Norintys galės pasivaikščioti kalnų takais. Nusileidę nuo viršūnės aplankysime Sinajos vienuolyną, nuo kurio kilo miestelio pavadinimas. Rumunų kunigaikštis Michajus Kantakuzinas, apsilankęs Sinajaus pusiasalyje esančiame vienuolyne, buvo taip įkvėptas ten regėtų vaizdų, jog nusprendė panašų vienuolyną sukonstruoti gimtojoje Valakijoje. Apsilankysime vienuolyne, kuriame šiuo metu gyvena apie 20 stačiatikių vienuolių bei šalia esančioje šventykloje, turistus žavinčioje įspūdingomis freskomis. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 5

  5 diena.

  Drakulos pilis Bran kaime

  Po pusryčių, besigrožėdami vaizdingomis vietovėmis, kalnais, slėniais ir serpantinais, vyksime į Bran kaimą, kuriame stūkso Drakulos pilis, pastatyta XIV amžiuje. Airių autoriaus Abraomo Stokerio sukurta legenda apie Drakulą – Valakijos kunigaikštį Vladą Trečiąjį, garsėjusį neįtikėtinu žiaurumu – kasmet čia pritraukia milijonus lankytojų iš įvairių pasaulio valstybių. Nors daugelio ir neįtikina legendos apie žymųjį kraujasiurbį, negalima paneigti, jog ypatingo grožio pilis, įsitaisiusi Karpatų papėdėje, nėra apsupta mistiškos ir paslaptingos dvasios. Pilies viduje ne tik sužinosime daugiau apie Vladą Drakulą ir vampyrus, bet ir išvysime karališkus kambarius, kerinčius prabangiu dekoru. Įkvėpti mistiškos pilies atmosferos pilies papėdėje galėsime įsigyti įdomių suvenyrų su Drakulos simbolika. Keliausime į Drakulos gimtąjį miestą Sigišoarą – dar vieną romėnų miestą, vadintą Castrum Stenarum, saugomą UNESCO. Be jokių abejonių – tai vienas gražiausių Europos miestų, žavintis itin spalvingais namukais, devyniais bokštais, akmenimis grįstomis siauromis gatvelėmis, masyviomis bažnyčiomis ir turtingų pirklių namais. Pasigėrėsime šiais objektais vaikštinėdami po senamiestį. Taip pat matysime gynybinius įtvirtinimus, laikrodžio bokštą, kuriame viduramžiais saugotos miesto brangenybės, XIV a. pastatytą Drakulos namą, kuriame gimė Vladas Drakula. Jame šiuo metu veikia puikus restoranas. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 6

  6 diena.

  Druskų kasykla Turdoje

  Po pusryčių keliausime į Turdos miestą. Aplankysime didžiausias Transilvanijos druskų kasyklas, kurios veikia jau nuo XIV a. Čia pasitiks magiškas požemių pasaulis su įspūdingais tuneliais. Futuristiniame muziejuje kvapą gniauš įspūdingos konstrukcijos, padėsiančios geriau susipažinti su druskos kasybos istorija. Keliaudami per Vengriją ir Slovakiją pasieksime nakvynės vietą viešbutyje.

 • 7

  7 diena.

  Po pusryčių keliausime per Slovakiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Skalnate Pleso, Slovakija

Bratislava

Su pusryčiais

Naujiena!

 • nuo 235 €

Vilniaus požemiai

Vilniaus požemių paslaptys

Ekskursija kolektyvams

 • 260 €

Bistrampolio dvaro panorama

Panevėžio krašto dvarai

Raguvėlė - Bistrampolis - Ramygalos malūnas