(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Po Alytaus kraštą

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Po Alytaus kraštąPo Alytaus kraštą
Rezervuoti

Kelionės programa

Dzūkija žavi ne tik savo gamtos grožiu, bet nuo seno garsėjo ir amatais, darbščiais, draugiškais bei vaišingais žmonėmis, o taip pat ir stebuklais, apie kuriuos išgirsite, o galbūt ir pajusite Pivašiūnuose.
Išvyksite ryte. Atvyksite į Alytų — didžiausią Pietų Lietuvos miestą. Vaizdingais miškais, žaliuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16 km Nemuno kilpa. Ji miestą dalija į dvi dalis.
Lankysite Alytaus kraštotyros muziejų. Šis muziejus miesto inteligentų iniciatyva buvo įkurtas 1928 m. Šiandien jame saugoma beveik 100 tūkst. eksponatų – tai istorinė, etnografinė ir archeologinė medžiaga, patekusi į muziejaus fondus iš visų Pietų Lietuvos rajonų. Vyksite į Pivašiūnus. Miestelis žinomas nuo 1639 metų, kai buvo atiduotas Senųjų Trakų benediktinų vienuolynui. 1825 m. buvo pastatyta dabartinė švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų medinė bažnyčia. Tai garsiausia Alytaus krašte ir vienintelė Lietuvoje klasicistinė bažnyčia, išlaikiusi lotyniškojo kryžiaus plano struktūrą. Įspūdinga bažnyčios interjero dalis – penkiolika medinių baltai dažytų paauksuotų skulptūrų. Bažnyčios viduje yra retai kur Lietuvoje sutinkamas apeinamas altorius. Didžiajame altoriuje – stebuklais garsėjantis paveikslas „ Švenčiausia Mergelė Marija Nuliūdusiųjų Paguoda“.  Pivašiūnų bažnyčia yra įtraukta į popiežiaus Jono Pauliaus II piligrimų kelią. Atvyksite į Raižius – nuo seno totorių apgyvendintą kaimą. Didysis kunigaikštis Vytautas prieš 600 metų pakvietė kelis šimtus kilmingų totorių šeimų apsigyventi Lietuvoje. Įkurdino juos Trakuose, Vilniuje ir Raižiuose, netoli Alytaus, kad jų kaimai puslankiu saugotų Trakus ir Vilnių nuo priešų antpuolių. Iki šių dienų Raižiuose yra išlikusi senųjų totorių bendruomenė, veikia mečetė. Jus pasitiks tikras totorius, senųjų, Vytauto laikus menančių totorių palikuonis, kuris papasakos apie bendruomenės istoriją, islamo tradicijas ir papročius.  Bendruomenės namuose prie arbatos puodelio vaišinsitės tikru totorių kulinariniu skanėstu – šimtalapiu.
Toliau vyksite į Punią. Garsiausias Alytaus krašte Punios piliakalnis, dar vadinamas Margio kalnu išdidžiai dunkso Nemuno ir Punelės santakoje ir yra vienas iš didžiausių ir gražiausių Lietuvoje. Nuo piliakalnio viršūnės atsiveria viena iš gražiausių šalies panoramų: plati Nemuno juosta, priešais ošia Punios šilas. Prie piliakalnio pastatytas akmuo su iškaltomis Maironio eilėmis apie legendinį kunigaikštį Margirį: „Tai kapas Margio milžinų!“. Pasakojama, jog ant Punios piliakalnio stovėjo kunigaikščio Margirio pilis, vadinta Pilėnais. 1336 m. čia vyko garsusis Pilėnų mūšis. Turiningai praleidę dieną, vakare grįšite namo.

Papildoma informacija

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Pastaba: teirautis  telefonu +370 68464786
Papildomoms išlaidoms planuoti ~ 18 EUR

Išvykimas:

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 20 val.

alytaus_krastas_lt_color.jpg

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus