(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Grybų sostinėn...

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Grybų sostinėn...Grybų sostinėn...
Rezervuoti

Kelionės programa

Kievienais metais  rugsėjo paskutinį savaitgalį dzūkai  skelbia -  VARĖNA – GRYBŲ SOSTINĖ!  Ir privažiuoja tūkstančiai svečių bei aistringų grybautojų. Šurmuliuoja Dzūkija, grybais puikuojasi, varžybas  bei konkursus organizuoja... Smagi ta rudeniška šventė!

Išvyksite ryte. Gražaus dzūkiško kraštovaizdžio apsuptu keliu vyksite į Varėną, kuri pasitiks visus „Grybų šventės 2019“ dalyvius ir svečius. Vieni  palaikys  grybavimo čempionato dalyvius, kiti  šauniai praleis laiką įspūdžių nepritrūksiančioje kultūrinėje programoje. Vyks šokio, teatro, muzikiniai pasirodymai, suvažiuos garsūs Lietuvos atlikėjai. Dzūkai, pasidabinę spalvingais tautiniais drabužiais, po atviru dangum įsirengs jaukius kiemelius, primenančius dzūkišką pirkią, ir svetingai atvers vartus... Sušvis naujomis spalvomis dzūkų amatai - amatininkai rodys savo išmonę pristatydami  dirbinius - juostas, pintines, medžio dirbinius... Galėsite ne tik apžiūrėti, bet ir patys pasimokyti žiesti puodus, lieti žvakes ar pinti krepšius. Dzūkiško kulinarinio paveldo puoselėtojai kvies ragauti, degustuoti, vertinti skaniausius savo gaminius... Šventėje kvepės ir švieži, ir sūdyti, ir džiovinti grybai, uogos...
Pasisvečiavę šventėje važiuosite Perlojos link. Tai kaimas, 1918 m. virtęs respublika. Lapkričio mėnesį, kai Lietuvos valdžia šiose apylinkėse dar nebuvo įsitvirtinusi, Perlojos parapijos sueiga nusprendė įkurti savivaldą, ginančią gyventojus nuo svetimų kariuomenių. Savivalda įgavo Perlojos respublikos pavadinimą. 1918 m. respublika gynėsi nuo lenkų kareivių, o 1919 m. vasarį Perloją užėmė bolševikai, gegužę jie buvo išvaryti Lietuvos kariuomenės, nustojo egzistuoti ir Perlojos respublika. Iki 1939 m. demarkacinė Lietuvos ir Lenkijos linija ėjo Merkio upe ir dalijo Perloją pusiau.
Lankysitės Merkinėje.  Tai senosios Dainavos šalies sostinė, viena seniausių Lietuvos vietovių, garsios ir garbingos praeities miestas. Rašytiniai šaltiniai Merkinę sieja su daugybe istorinių įvykių: čia lankėsi Lenkijos karaliai, LDK didieji kunigaikščiai, Švedijos karalius ir Rusijos caras. Pasižvalgysite nuo Merkinės piliakalnio, nuo kurio atsiveria įspūdingas Nemuno ir Merkio upių santakos kraštovaizdis. Vakare grįšite į Vilnių.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė  transportu.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Papildomoms išlaidoms planuoti ~10 EUR

Išvykimas:
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 21 val.


Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus