(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Į Jono Basanavičiaus tėviškę...

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Į Jono Basanavičiaus tėviškę...Į Jono Basanavičiaus tėviškę...Į Jono Basanavičiaus tėviškę...
Rezervuoti

Kelionės programa

Dažnai iš suvalkiečių pasišaipoma dėl perdėto taupumo - bet sunkesniais laikais racionalumo jiems galima tik pavydėti! Istoriškai Sūduva vadinamas lygumų kraštas visada gyveno turtingai ir išaugino gausų būrį žymių žmonių. Dabartinė Suvalkija- Lietuvos vartai į Vakarų Europą.

Išvyksite ryte.  Atvyksite  į Marijampolę — 2018 metų Lietuvos kultūros sostinę, kuri taip pat laikoma Lietuvos Užnemunės etninio regiono sostine. Prie Šešupės upės įsikūręs miestas išaugo iš prekybinio Starapolės miestelio. Aplankysite Šv. Arkangelo Mykolo Mažąją Baziliką.  Bažnyčios ir  marijonų vienuolyno kompleksas  išsidėstęs pačiame miesto centre.  Pasivaikščiosite po naują miesto parką. Lankysite Prezidento K.Griniaus memorialinį muziejų. Prezidentas Kazys Grinius visą savo gyvenimą paskyrė Lietuvai: nuo lietuviškos spaudos atgavimo iki okupacijomis prarastos laisvės. 1905 m. K. Grinius su žmona įkūrė „Šviesos“ draugiją, skirtą lietuviškai spaudai platinti ir šelpti besimokantį jaunimą. Už šią veiklą jie neteko teisės grįžti į Marijampolę. 1920 m. K.Grinius buvo išrinktas į Steigiamąjį Seimą, o 1926 m. birželį III Lietuvos Seimas jį išrinko Lietuvos Prezidentu, o 1926 m. gruodį A.Smetona su kariuomene įvykdė valdžios perversmą ir nušalino K. Grinių nuo pareigų.  Važiuosite Vilkaviškio link.  Vyksite į  Paežerių dvaro sodybą. Tai unikalus Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę. Dvaro istorija skaičiuojama nuo XVI a. Tuo metu rūmus pasistato turtingasis Simonas Zabiela. Dvaro sodybos ansamblį suprojektavo ankstyvojo ir brandaus klasicizmo atstovas, kūrybingas architektas Martynas Knakfusas, kuris čia gyveno po 1794 m. sukilimo. Dabar dvaro rūmuose veikia Vilkaviškio krašto muziejaus parengtos gamtos, proistorės, krašto ir išeivijos istorijos, žymių visuomenės veikėjų nuolatinės ekspozicijos. Kultūros centras  saugo keletą labai jaukių didžiųjų Sūduvos vyrų — Jono Basanavičiaus ir Vinco Kudirkos — eksponatų.  Vyksite į  Ožkabalius. Tai vietovė, kurioje gražiai saugomas mūsų šalies patriarcho Jono Basanavičiaus atminimas. Dr. J.Basanavičiaus gimtinėje pristatoma pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su to laikotarpio išplanavimu, tradiciniais statiniais. Muziejuje esantys eksponatai pasakoja apie lietuvių tautinio atgimimo pradininko, gydytojo, kultūros ir visuomenės veikėjo J. Basanavičiaus gyvenimą ir veiklą, aplinkui auga didžiulis Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas, užveistas 1989 m. Vakare grįžimas į namus.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė  autobusu.
Lydinčio gido paslaugos.

PASTABOS: Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Lankomiems objektams planuoti ~ 15 EUR/asm.

Išvykimas:
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 22 val.


Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus