(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas

Kelionės atmintinė Lietuva
1d.
Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostasKlaipėda – neužšąlantis kultūros uostasKlaipėda – neužšąlantis kultūros uostasKlaipėda – neužšąlantis kultūros uostasKlaipėda – neužšąlantis kultūros uostas
PIRKTI DABAR

Kelionės programa

atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.png

Šimtmečio maršruto objektai: Teatro aikštė ir Mažosios Lietuvos muziejus.

Kviečiame į Klaipėdą — trečią pagal dydį Lietuvos miestą ir svarbiausią šalies uostamiestį. Daugeliui žmonių Klaipėdos vardas siejasi būtent su jūra ir ištisus metus neužšąlančiu uostu. Ilgą laiką, iki pat XX a. Pirmosios pusės, Klaipėda priklausė Vokietijai ir buvo vadinama Mėmeliu. Tai bene seniausias Lietuvos miestas, Memelburgo vardu pirmą kartą paminėtas dar XIII a. viduryje. Kviečiame į romantiškiausią Lietuvos miestą!

Išvykstate anksti ryte.  Keliaujate pro žilą istoriją menančias Lietuvos vietas. Išsamus gido pasakojimas suteiks įdomios ir turiningos informacijos apie Lietuvos istoriją, gamtą, žmonių gyvenimą. Išgirsite įdomų gido pasakojimą apie Žemaitiją ir žemaičius. Žemaičiai nuo seno garsėjo savo tvirtumu, jėga. Ne veltui žemaičių herbe pavaizduota meška...Pirmiausia užsuksite į Radailius.  Aplankysite unikalią pramogą, kurioje iš naujo suvoksite supantį pasaulį ir patirsite neišdildomų pojūčių! Radailiuose vos 7 km už Klaipėdos, duris atverė unikali naujovė, pirmoji ir vienintelė tokio tipo pramoga Lietuvoje -  APVERSTAS NAMAS RADAILIAI! Tai ant stogo pastatytas namas,  kuriame viskas apverčiama aukštyn kojom, žaismingai sujaukiant kasdienę rutiną ir pojūčius. Ši relaksacinė pramoga skirta žmonėms, iškamuotiems nusistovėjusios tvarkos ir įpročių.

Atvyksite į Klaipėdą. Apžvalginės ekskursijos po Klaipėdą metu galėsite pasivaikščioti po Senamiestį su fachverkiniais namais, pasigrožėti 1atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.jpgTeatro aikšte, kuri svarbi ir tuo, kad 1923 m. Sausio 15 d. Lietuvos savanorių pajėgos įžengusios į Antantės valdomą Klaipėdą ir užėmusios Teatro aikštėje įsikūrusią prancūzų prefektūrą. Klaipėdos kraštas tapo Lietuvos dalimi. Gėrėsitės Simono Dacho skulptūra „Taravos Anikė“, senuoju neogotikinės architektūros paštu, Skulptūrų parku. Miestas įsikūrė 1252 m., kai Dangės upės žiotyse Vokiečių ordinas pastatė Memelburgo pilį.  Dabartinė Klaipėda - šiuolaikinis, sparčiai augantis uostamiestis. Miestą garsina ir tarptautiniai festivaliai bei šventės. Šiandien tai vienas iš gražiausių Lietuvos miestų.  Klaipėda garsi savo įdomiais ir  unikaliais muziejais.  Lankysite “Pilies” muziejų. Autentiškose XVI-XVIII a. poternose susipažinsite su pilies ir miesto raida. Archeologiniai radiniai, dokumentai – visa tai rasta piliavietėje ir senamiestyje. Grožėsitės Klaipėdos miesto antspaudais, rekonstruotais XVII a. kostiumais. Išvysite Renesansinės Klaipėdos simbolį - pilyje rastą XVI a. vidurio auksinį žiedą su brangakmeniu bei  XVII a. antrosios pusės Klaipėdos pilies ir miesto maketą. Užsuksite ir į1atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.jpg Mažosios Lietuvos muziejų, įsikūrusį viename seniausių Klaipėdos senamiesčio namų. Prieš Klaipėdos sukilimą būta bandymų vienyti Mažąją ir Didžiąją Lietuvas. 1918 m. lapkritį apie 50 Mažosios Lietuvos atstovų įkūrė Prūsų lietuvių tautos tarybą, paskelbusią Tilžės aktą, kuriuo Mažoji Lietuva, besiremdama tautų apsisprendimo teise, prisijungė prie Didžiosios Lietuvos. Tik šio akto originalas nerastas iki šiol.   Dalyvausite edukacinėje programoje “Legendinė Klaipėdos virtuvė”, šio užsiėmimo metu ne tik sužinosite istoriją apie Klaipėdos pilies gyventojus išgelbėjusį sūrį, bet ir pačius įdomiausius faktus apie gilias šio krašto pienininkystės tradicijas, sūrių gamybą bei vartojimo kultūrą, išvysite įrankius, naudotus varškės sūriams gaminti. Tai pat susipažinsite su kulinariniu paveldu, restoranų bei kavinių atsiradimo istorija uostamiestyje, Jūsų lauks įvairios smagios užduotys. Visi užsiėmimo dalyviai bus vaišinami pagal senąją receptūrą iškeptu pyragu bei tradicine kafija.

 

Vakare, po pilnos įspūdžių dienos, grįšite į namus.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė  transportu
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose
ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Pastaba: teirautis  telefonu 8 5 2751797, +370 68464786

Lankomiems objektams turėti ~ 25 EUR

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus