(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Lietuvos rytinės sienos pakraščiais

spausdinti programą Lietuva
1d.
Lietuvos rytinės sienos pakraščiaisLietuvos rytinės sienos pakraščiaisLietuvos rytinės sienos pakraščiaisLietuvos rytinės sienos pakraščiais
Rezervuoti

Kelionės programa

Aukštaitija — didžiausias Lietuvos etnografinis regionas, kuris pasižymi tarmių bei etnokultūrinio gyvenimo margumu. Aukštaičių žemės — tai pirminis Lietuvos valstybės branduolys. Kviečiame į ekskursiją po įvairiaspalvį Švenčionių kraštą — Nalšios žemės širdį.

Išvyksite ryte. Atvyksite į Zalavą, buvusio Pilsudskių šeimos dvaro vietą. Čia gimė žymus Lenkijos valstybės veikėjas, maršalas Juzefas Pilsudskis. Išlikę tik senieji ūkiniai pastatai ir ąžuolas, pasodintas buvusios dvaro sodybos vietoje.  2005 m. Lietuvos lenkų sąjungos iniciatyva J. Pilsudskiui buvo pastatytas paminklinis akmuo. Miestelis nutolęs nuo Lietuvos- Baltarusijos sienos vos 1,5 kilometro.

Keliausite toliau. Atvyksite į Švenčionis. Lankysite Nalšios muziejų. Švenčionių šviesuolis  Zigmas Žemaitis — garsus tarpukario aviatorius, matematikas ir visuomenės veikėjas. Jo iniciatyva 1918 m. buvo įsteigta pirmoji lietuviška  vidurinė mokykla, vėliau pertvarkyta į gimnaziją, kuri buvo viena iš dviejų visame Vilniaus krašte veikusių lietuviškų mokyklų. Ji tapo svarbiu lietuvių kultūros, kalbos ir švietimo centru.

Toliaus kelias ves į Paliesiaus dvarą. Paliesiaus dvaro ansamblis buvo suformuotas XVIII a. pab.−XIX a. pr. Nuo 1736 metų Paliesiaus dvaras priklausė Livonijos valdžios pareigūnų Kublickių šeimai, kuri giminiavosi su LDK didikais Soltanais. Kublickiai Paliesiaus dvaro neteko po XIX a. sukilimų, tuomet dvaro šeimininkai keitėsi, dalis dvaro žemių buvo padalintos į sklypus bei parduotos valstiečiams. Apžiūrėsite naujam gyvenimui prikeltus dvaro pastatus, norintieji galės pasivaišinti ypatingomis, kepamomis pagal firminį receptą, Paliesiaus dvaro bandelėmis su kava ar arbata. Aplankysite šalimais esantį Mielagėnų miestelį. Paliesiaus, Mielagėnų ir Krikonių dvarų savininkai buvo Livonijos taurininkai Justina ir Kazimieras Petras Kublickai. Apžiūrėsite "mažąja Katedra" vadinamą vėlyvojo klasicizmo Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurios eksterjerą puošia skulptoriaus V. Smakausko skulptūros, interjere — įspūdingi XIX a. paveikslai bei kitos vertybės.

Ekskursiją užbaigsite aplankydami etnografinį gatvinį Mėčionių kaimą. Mėčionys įsikūrę Dysnos upės slėnyje. 1692 m. Feliksas Pacas Dysnos dvarą (kartu su Mėčionimis)  užrašė Vilniaus benediktinų vienuolynui.  Kaimas žavi savo architektūra —  išlikę vertingų XIX a. pabaigos – XX a. pradžios etnologinių sodybų ir pavienių pastatų.

Vakare grįžimas į namus.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- Transportas.
- Gido paslaugos.
- Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- Įėjimas į lankomus objektus, planuoti ~ 17 €
- kelionės draudimas (medicinis ir nuo nelaimingų atsitikimų)
- kitos asmeninės išlaidos

 

DĖMESIO!
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
- Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
- AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE (UŽDARUOSE)  BŪTINA DĖVĖTI KAUKES

Būtina išankstinė registracija telefonu 8 5 2751797, +370 68464786 arba el.paštu: [email protected]

Išvykimas:
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 20 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus