(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Nuo Tauragės iki Kudirkos Naumiesčio

Kelionės atmintinė Lietuva
1d.
Nuo Tauragės iki Kudirkos NaumiesčioNuo Tauragės iki Kudirkos NaumiesčioNuo Tauragės iki Kudirkos NaumiesčioNuo Tauragės iki Kudirkos NaumiesčioNuo Tauragės iki Kudirkos NaumiesčioNuo Tauragės iki Kudirkos NaumiesčioNuo Tauragės iki Kudirkos Naumiesčio
PIRKTI DABAR

Kelionės programa

atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.png
Šimtmečio maršruto objektai: Vinco Kudirkos muziejus.

Kviečiame aplankyti pasienyje įsikūrusį Tauragės kraštą. Lygioje Karšuvos žemumoje plyti didesnioji rajono dalis, tik šiaurėje horizontą kilsteli Žemaičių aukštumos kalvos.

Išvyksite ryte. Atvyksite į Tauragę. Miestas pirmiausia kūrėsi prie dvaro, bet per 1836 m. gaisrą sudegė apie 200 jos pastatų — muitinė su sandėliais, paštas, evangelikų liuteronų bažnyčia. 1844-47 m. pastatyta viduramžius primenanti istorizmo stiliaus pilis, kuri anksčiau tarnavo kaip carinės Rusijos pasienio muitinė ir kalėjimas. Čia buvo ir psichiatrijos ligoninė. Dabar čia įsikūręs Tauragės krašto muziejus. Vyksite į Pagėgius. Pagėgių miesto herbe pavaizduota sidabrinė gegutė, kojomis nešanti auksinį raktą. Žalias herbo fonas simbolizuoja viltį ir gamtos grožį. Gegutė siejama su liaudiška Pagėgių vardo etimologija. Auksinis raktas reiškia pasienio miestą. 1923 m. prijungus Klaipėdos kraštą prie Lietuvos, Pagėgiai gavo miesto teises, o pasibaigus I pasauliniam karui miestas tapo svarbios apskrities centru. Pasivaikščiosite Birutės gatve. Šioje gatvėje stovintys namai – išskirtinės modernistinės architektūros palikimas. Gatvės gale iš tolo matyti XIX a. pab. statyta geležinkelio stotis. Priešais ją auga ąžuolas, kurį, kaip manoma, sodino Mažosios Lietuvos patriarchu vadinamas Martynas Jankus ir lakūnas Feliksas Vaitkus. Pakartojęs Dariaus ir Girėno skrydį, šis lakūnas nusileido Airijoje ir iš Karaliaučiaus traukiniu vyko į Lietuvą, o Pagėgiuose Feliksas Vaitkus buvo iškilmingai pasitiktas.

Važiuosite Vilkyškių link. Nuo 1551 m. Vilkyškiai vadinti karališkuoju kaimu, kadangi čia buvo svarbi kelių sankirta, tais keliais važinėjo net karaliai. Dabar dauguma miestelio gyventojų dirba „Vilkyškių pieninėje“. Klaipėdos ir Pagėgių krašto istorija atsispindi rašytojo Johaneso Borovskio memorialinėje ekspozicijoje, įrengtoje Vilkyškių evangelikų liuteronų parapijos namuose. Memorialiniame kambaryje eksponuojami originalūs dokumentai, rankraščiai iš J. Bobrovskio literatūrinės kūrybos rinktinių bei autentiškas rašytojo darbo kambarys, atkeliavęs iš Vokietijos.

Toliau maršrute – Sudargas. Unikalus palei Nemuną nutūpęs miestelis garsus penkių piliakalnių kompleksu, datuojamu II tūkst. pradžia. Kovose su kryžiuočiais tai buvo svarbus gynybos punktas.  Sakoma, kad niekur Lietuvoje nepamatysite tokios panoramos, kaip čia: piliakalnių virtinė apjuosta melsva Nemuno juosta ir tolumoje dungsantys Ragainės ir Tilžės bokštai...

Atvyksite į Kudirkos Naumiestį. Atversite šio regiono, nutūpusio  Šešupės ir Širvintos santakoje, istorijos puslapius…Aplankysite 1atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.jpg Vinco Kudirkos muziejų. Visame miestelyje gausu V.Kudirkos įamžinimo ženklų: V. Grybo sukurtas paminklas, muziejus, tiltas per Šešupę, jo vardo gimnazija. V. Kudirka Naumiestyje praleido paskutinius gyvenimo metus, redagavo „Varpą“, sukūrė „Tautišką giesmę“.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Lydinčio Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.

Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Pastaba: teirautis  telefonu 8 5 2751797, +370 68464786

Papildomoms  išlaidoms planuoti ~ 10 €

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus