(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Pažinkime Kelmės kraštą

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Pažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštąPažinkime Kelmės kraštą
Rezervuoti

Kelionės programa

Kelmės įkūrimo data laikomi 1484-ieji, kuomet buvo pastatyta pirmoji bažnyčia. Jau XV a. viduryje buvo susiformavęs Kelmės dvaras, kuris priklausė Lietuvos didžiajam kunigaikščiui. Kelmė labai nukentėjo per abu pasaulinius karus: per Pirmąjį 1915 m. miestelis sudegė, per Antrąjį buvo sunaikinta apie 80 proc. jo pastatų. Šis kraštas patekęs ir į Lietuvos rekordų knygą: Kelmės rajone stūkso trečias pagal dydį Lietuvos riedulys – Kriaučiaus akmuo. Kviečiame pažinti įdomų Kelmės kraštą.
Išvyksite ryte. Važiuosite Žemaitijos link. Užsuksite į Kražius. Miestelio, išsidėsčiusio abipus Kražantės, senoji miesto dalis – urbanistikos kultūros vertybė. Apžiūrėsite Švč.Mergelės Marijos  barokinę bažnyčią, renesansinį buvusios jėzuitų kolegijos pastatą. Jame įrengtas Kražių muziejus, kurio eksponatai supažindina ir primena  šių vietovių istorinę praeitį, garsiąsias Kražių skerdynes. Vyksite į Užventį. Lankysite Užvenčio kraštotyros muziejų. Signataras Jonas Smilgevičius iš rašytojos Šatrijos Raganos nusipirko gerokai nugyventą dvarą ir per trumpą laiką jį pavertė vienu moderniausių ūkių tuometinėje Lietuvoje.
Vyksite į Ušnėnus. Lankysite memorialinį Povilo Višinskio muziejų. Muziejus atidarytas 1960 m. švietėjo ir literato Povilo Višinskio (1875–1906) sodyboje. Jo gimtajame name įrengta memorialinė ekspozicija, kurioje atsispindi ir kaimynystėje gyvenusios rašytojos Žemaitės (1845–1921) gyvenimo ir kūrybos kelias. Čia kiekvienais metais vyksta Žemaitės literatūrinės premijos įteikimas už geriausią Lietuvoje metų grožinės literatūros prozos kūrinį kaimo tema. Muziejuje eksponuojamos šia premija apdovanotų rašytojų knygos.
Stabtelėsite Beržėnuose. Istoriniuose šaltiniuose Beržėnų gyvenvietė minima nuo XV a., o XIV a. čia buvo valsčiaus centras. Buvusiam Beržėnų dvarui ir kaimui vieta parinkta netoli Ventos-Anuvos santakos, Ventos kairiajame krante, 11 km į šiaurės rytus nuo Užvenčio. Vietovės vardas kildinamas iš beržų. Beržėnų dvaras siejamas su sena žemaičių bajorų gimine, pradėjusia reikštis Lietuvos gyvenime nuo XVI a. – Šemetomis. Sustosite, pasidairysite. Atvyksite į Palendrius. Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas yra įsikūręs Palendrių kaime, Kelmės rajone. Nuostabi gamta - iškilios kalvos, įvedančios į Žemaičių aukštumą, aukštas dangus, Vainagių girios, besitęsiančios ligi Kurtuvėnų, pakraštyje.
Atvyksite į Kelmę. Kraštas didžiuojasi valstybės atkūrimui ir gynybai užauginęs pilietiškumo sampratos inovatorių Vladą Pūtvį- Putvinskį. 1919 m. jis įkūrė Šaulių sąjungą. Kelmės kraštą taip pat garsino narsus savanoris Kazys Mackevičius, kuris dalyvavo kovose prieš bolševikus ir bermontininkus, pelnė daugybę reikšmingų apdovanojimų. Kelmės dvaras – vienas iš seniausių ir įdomiausių dvarų statinių Žemaitijoje. Mūriniai rūmai statyti 18 a. pab. Daugelį metų dvarą valdė lenkų kilmės bajorai Gruževskiai. Dvarvietė svarbi ir Lietuvos istorijai. Čia prasidėjo 1831 metų sukilimas prieš to meto carinę Rusiją. Dabar išlikusiuose pastatuose įsikūręs Kelmės krašto muziejus. Dvaras garsėjo ne tik architektūra, šeimininkų puoselėta kultūra, bet ir įspūdingu parku. Gražus jis ir šiandien. Turėsite puikią progą pasivaikščioti po jį. 1986 metais parkas paskelbtas gamtos paminklu.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Lankomiems objektams planuoti  ~ 15 EUR.

Išvykimas:
7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
8:20 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.

Grįžimas:
VILNIUS ~ 23 val.
KAUNAS ~ 22 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus