(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Po alsuojančius senove pasakų kaimus

spausdinti programą Lietuva
1d.
Po alsuojančius senove pasakų kaimus
Rezervuoti

Kelionės programa

Kaimas nuo seno saugojo senąsias tradicijas, papročius,  gamtą  ir autentišką etnokultūrą... Dabar sakoma, kad kaimas nyksta. Bet gal prarastųjų vertybių išsaugojimas daug priklauso nuo žmonių, kurie šiandien kaimą bando reabilituoti ir  atgaivinti ?  Kviečiame į įdomią kelionę po Aukštaitijoje atgijusius ir turiningas programas parengusius ir senove alsuojančius Pasakų kaimus!

Išvyksite ryte.  Gėrėdamiesi Aukštaitijos kraštovaizdžio panorama, atvyksite į tikrą pasakiškų tiltų ir lieptų kraštą – Antalieptę, įsikūrusią Šventosios aukštupio dešiniajame krante. Miestelis turtingas savo istorija, čia gausu kultūros paminklų. Įspūdingas virš Šventosios kabantis lieptas. Vietiniai teigia – jis stebuklingas. Turėsite galimybę juo nusikelti į istorinę praeitį. Keliaudami Šavašos pažintiniu taku prieisite Lieptų kaimą, kur tapsite teatralizuotos programos „Senasis lietuvių tikėjimas, dievai, deivės, mitologinės būtybės“ dalyviais! Atliksite užduotis, skanausite zuikio blynų, kepsite lieptainius... Kitas stebuklingas kaimas, į kurį keliausite – Vajasiškis. Kiekvienas  nors kartą čia pabuvojęs sako, kad verta sugrįžti... Vajasiškis – senolių kaimas, išlaikęs daug autentikos ir senoviškų papročių. Programos metu „pateksite“ į XIX a. gyvenamuosius namus: mokysitės amatų, atliksite buitinius darbus... Teks ir virves vyti, ir verpti, ir sviestą mušti, padainuoti... Ragausite iš ekologiškų produktų pagal paprastus receptus pagamintas vaišes. Trečiasis pasakų kaimas – Paukščių kaimas Cijonai, skambantys nuo paukščių garsų- čiulba, čiauška, kvaksi... Paukščių kaimą sukūrę Laima ir Rimas Rakauskai savo ūkyje turi daugybę paukščių. Apie juos jie žino be galo daug,  domisi jais, atiduota šiai veiklai visą savo laisvalaikį. Apžiūrėsite ūkį, pabuvosite didžiausiame Lietuvos lizde, klausysitės paukščių balsų.  Taip pat būsite pamaloninti gurmanišku patiekalu – keptomis putpelėmis.

Aplankę senovinius Aukštaitijos kaimus vakare grįšite į namus.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Išvykimas: 8.00 val. Išvykimo vieta: Lukiškių aikštė
Grįžimas į Vilnių planuojamas ~ 19 val.

Papildomos išlaidos

Lieptų kaimo programa 25 Lt/asm.

Vajasiškių kaimo programa 35 Lt/asm.

Paukščių kaimo lankymas 35 Lt/asm.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus