(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Černobylio paslapčių paieška Visagine

spausdinti programą Lietuva
1d.
Černobylio paslapčių paieška VisagineČernobylio paslapčių paieška VisagineČernobylio paslapčių paieška VisagineČernobylio paslapčių paieška Visagine
Rezervuoti

Kelionės programa

Ar norite sužinoti, kas atsitiko Černobylio atominėje elektrinėje? Atsakymus į šį ir kitus aktualius klausimus rasite apsilankę Visagine, kuriame įsikūrusi iki 2009 metų pabaigos funkcionavusi Ignalinos atominė elektrinė, elektra aprūpinusi Baltijos šalis. Sekdami Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ pėdsakais išvysime identišką reaktorių, kurio sprogimas pašiurpino pasaulį, o valdydami elektrinės simuliatorių pasijusime lyg funkcionuojančios elektrinės šeimininkai.

Kelionės akcentai:
- Didžiausią branduolinį reaktorių pasaulyje turėjusi Ignalinos atominė elektrinė;
- Ignalinos atominės elektrinės simuliatorius – elektrinės valdymo pultas, identiškas buvusiam Černobylyje;
- Visaginas – daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje;
- Degustacija ir pažintis su rusiškos arbatos gamybos ir gėrimo tradicijomis;
- Apsilankymas Prof. Adomo Hrebnickio sukurtame Rojaus sode.

Kelionės programa

Kelionę pradėsime ryte. Pirmoji stotelė – Rojus – taip, perskaitėte teisingai, apsilankę šiame skambaus pavadinimo kaimelyje Ignalinos rajone suprasite, jog rojus žemėje egzistuoja ir jo nereikia ieškoti niekur toli! Šalia vaizdingo Dūkšto ežero įsikūrusi gyvenvietė – tai rami gamtos oazė, miestiečius žavinti ne tik reto grožio kraštovaizdžiu, bet ir vaismedžių gausa. Nesuklysime teigdami, jog kaimo grožis yra „komandinio“ gamtos ir žmogaus darbo rezultatas: kadaise kraštas buvęs nedailus ir pelkėtas, todėl pramintas Velnyne, tačiau jo grožiui atsiskleisti padėjo profesorius Adomas Hrebnickis, pradėjęs čia sodinti obuolius, kriaušes, vyšnias ir slyvas. Aplankysime memorialinį muziejų, kuriame susipažinsime su Lietuvos sodininkystės pomologo gyvenimo istorija ir darbais bei mėgausimės nuo terasos atsiveriančiais vaizdais į aplink tyvuliuojančius tvenkinius ir šimtamečius vaismedžius.

Pasigrožėję Rojumi vyksime į vietą, kurioje pasijusime lyg nusikėlėme laiku atgal į 1975 m., nuo kurių skaičiuojama jauniausio Lietuvos miesto Visagino istorijos pradžia. Tai specialiai Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbuotojams įkurta gyvenvietė, „atlikusi“ pagrindinį vaidmenį HBO seriale „Černobylis“. Kritikų puikiai įvertintas trijų prestižinių „Emmy“ apdovanojimų laureatas žiūrovus nukelia į siurrealistinę erdvę, šiurpinančią savo pilkumu bei įvykusios tragedijos masto nuojauta. Lankysimės IAE, kadaise talpinusioje tokius pačius didelio galingumo uraninius-grafitinius reaktorius RBMK-1500, kuriems sprogus Černobylyje tragiškai pasibaigė tūkstančių katastrofos pasekmes likvidavusių darbuotojų gyvenimai, o įvykio pasekmes jaučiamos iki šiol. Vienintelės Baltijos šalyse veikusios atominės energijos gamintojos, turėjusios didžiausią branduolinį reaktorių pasaulyje, veikla – jau istorija, pasibaigusi 2009 m. gruodžio 31 d., tačiau pasiekę elektrinės simuliatorių pasijusime lyg funkcionuojančios galiūnės operatoriai, reguliuojantys jos darbą iš blokinio valdymo skydo. Susipažinsime ne tik su elektrinės valdymo principais, bet ir operatorių kasdienybe bei, žinoma, išgirsime, kaip elgtis avariniais atvejais. Jei esate vienas iš serialo „Černobylis“ gerbėjų, aktyviai sekusių visus epizodus, pasijusite lyg atsidūrę filmavimo aikštelėje!

Susipažinę su atomine miesto tapatybe, ekskursiją tęsime žvalgydamiesi po Visagino miestą, apsuptą neįžengiamų pelkių, miškų ir ežerų. Tai vienas tautiškai margiausių miestų Lietuvoje, kuriame gyvena ne tik skirtingų tautybių, bet ir religijų žmonės. Tai liudija čia matomi įvairių konfesijų maldos namai: regėsime katalikų bažnyčias, stačiatikių cerkves, galbūt sutiksime ir vieną iš čia gyvenančių totorių, išpažįstančių islamą. Vaikštinėdami miesto gatvėmis išgirsime trumpą miesto istoriją, sužinosime, kodėl miesto išplanavimas paremtas „drugelio sparnų“ modeliu, praeisime vaizdinga Visagino ežero pakrante. Dienai įpusėjus pietausime vienoje iš jaukių Visagino kavinukių, o pasimėgavę gardžiu maistu kviesime į rusiškos arbatos gamybos ir gėrimo ceremoniją su šokiais ir dainomis, taip pat vaišinsitės gardžiu naminiu pyragu. Kupini naujų žinių bei nepamirštamų įspūdžių vakare sugrįšime namo.

2.jpg

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- Transportas
- Ekskursinė programa.
- Gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- maitinimas
- asmeninės išlaidos

DĖMESIO!
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
- Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
- Lankomiems objektams planuoti  ~ 20EUR.
AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE (UŽDARUOSE)  BŪTINA DĖVĖTI KAUKES

Išvykimas: 8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas į
VILNIŲ: ~ 21 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus