(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Religijų sandūra Zarasų ir Latgalos krašte

spausdinti programą Lietuva
1d.
Religijų sandūra Zarasų ir Latgalos krašteReligijų sandūra Zarasų ir Latgalos krašteReligijų sandūra Zarasų ir Latgalos krašteReligijų sandūra Zarasų ir Latgalos krašteReligijų sandūra Zarasų ir Latgalos krašte
Rezervuoti

Kelionės programa

Ką žinote apie religijas Lietuvoje? O gal Jums įdomu, kaip gyvena ir kuo tiki mūsų kaimynai latviai Latgalijos regione? Kviečiame Jus į nepamirštamą kelionę, kurios metu apsilankysite skirtingų konfesijų įspūdingose bažnyčiose ir vienuolynuose Zarasų krašte ir kaimyniniame Latvijos Latgalijos krašte. Kelionės pabaigoje Jūsų laukia neeilinė patirtis: dalyvavimas atlaiduose Kvintiškėse, prie Ilgio ežero, Zarasų rajone. Čia 1967 m. birželio 30 d. du jaunuoliai išvydo Šv. Mergelės apsireiškimą. Nuo to laiko kiekvienais metais čia vyksta atlaidai, sutraukiantys piligrimus ir maldininkus iš visos Lietuvos. Kviečiame ir Jus pajusti ypatingą šio renginio dvasią nuostabios gamtos apsuptyje.
Išvyksime ryte. Vyksime į Degučius. Degučiuose aplankome vos prieš pora metų atidarytą sentikių cerkvę. Labai nedidelė, tačiau jauki, ir pagal senovinius papročius pastatyta cerkvė randasi netoli senųjų sentikių kapinių. Čia sužinosite, kodėl sentikiai pasirinko šį kraštą savo gyvenimui, kuo skiriasi sentikių religija nuo stačiatikių ir pan. Vyksime į Baltriškes. Ar galėtumėte patikėti, kad vienuoliai iš Belgijos ir Prancūzijos, ieškodami tinkamiausios vietos savo tarnystei, pasirinko mažą lietuvišką kaimelį, teturėjusį apgriautą bažnyčią? Tiberiados bendruomenė, kaip dabar vadinasi vienuoliai, sutvarkė daug įvairių pastatų, tame tarpe ir bažnyčią. Dabar tai žmones iš įvairių pasaulio kampelių traukianti vieta, kur galima rasti ramybę.
Apsilankysime Egipte (Lietuvos - Latvijos pasienis, Latvijos teritorija). Pamatysime seną, apleistą, tačiau su labai įdomia istorija liuteronų bažnyčią. Bus paliesta ne tik religinė tema, bet  kartu sužinosite, kodėl dalis šių latviškų teritorijų kažkada buvo lietuviškos.
Vyksime į Daugpilį. Ar kada nors pagalvojote, kad viena priešais kitą gali stovėti net keturios skirtingų religijų šventovės? Taip, pasirodo tai yra įmanoma, ir tokia vieta yra Daugpilyje – šventyklų kalva. Martino Liuterio katedra pastatyta 1893 metais pagal architekto V. Neimanio projektą; Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Romos katalikų bažnyčia pastatyta 1902 metais. Joje 1909 metais įrengti lenkų meistro A. Homano vargonai; Šventųjų kankinių Boriso ir Glebo stačiatikių katedra pastatyta 1905 metais kaip ir Diunaburgo garnizono bažnyčia; Šv. Nikolajaus sentikių maldos namai pastatyti 1908-1928 metais, juose galima apžiūrėti XVIII-XX a. ikonas ir XVII-XX a. retų knygų kolekciją.
Toliau važiuosime į Agluoną. Aplankysime įspūdingą Agluonos baziliką, apžiūrėsime, kaip tikima, šventą paveikslą, netoliese pasisemsime gydomųjų galių turinčio vandens. Taip pat sužinosime, kodėl šią vietą aplankė popiežius, kodėl šia kraštas yra labiausiai katalikiškas lyginant su visa Latvija. Šalia Agluonos aplankysime ir įspūdingą Karaliaus Kristaus kalną. Tai labai graži ir išpuoselėta vieta, kurioje yra daugybė medinių skulptūrų.
Vakare grįšime į Lietuvą, ir dalyvausime atlaiduose Kvintiškėse, prie Ilgio ežero. Prieš 52 metus čia, birželio 30 d. dviems jaunuoliams apsireiškė Šv. Mergelė Marija. Nuo to laiko čia daugėjo kryžių, nuolat rinkosi žmonės. Kaip ir kasmet, šią dieną vyksta atlaidai. Kviečiame Jus sudalyvauti šiame renginyje, kuris vyksta tik kartą per metus vienintelėje vietoje Lietuvoje, kur Šv. Marija apsireiškė ant vandens.

Papildoma informacija

Išvykimas: VILNIUS, 7 val. Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas ~ 24 val.

Lankomiems objektams turėti ~ 22 EUR.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus