(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Suvalkijos dvarų istoriją atskleidus

spausdinti programą Lietuva
1d.
Suvalkijos dvarų istoriją atskleidusSuvalkijos dvarų istoriją atskleidusSuvalkijos dvarų istoriją atskleidus
Rezervuoti

Kelionės programa

Sūduva, vadinamas lygumų kraštas, istoriškai visada gyveno labai turtingai, todėl netenka stebėtis, kad čia buvo puošnių ir turtingų dvarų.  Kiekvienas dvaras turėjo savo istoriją, kuri atsispindėjo dvarininkų giminės tradicijose ar veikloje. Istorija gali būti labai iškalbinga ir įdomi, jei tik mokėsime ją praskleisti!
Išvyksite ryte. Lankysite Paežerių dvaro sodybą. Tai unikalus Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę. Ekskursijos metu  apžiūrėsite dvaro rūmuose įkurtą Vilkaviškio krašto muziejų,  kuriame parengtos gamtos, proistorės, krašto ir išeivijos istorijos, žymių visuomenės veikėjų nuolatinės ekspozicijos. Išgirsite įdomų pasakojimą apie dvaro istorinę raidą, įdomiausius nutikimus... Kultūros centras  saugo keletą labai jaukių didžiųjų Sūduvos vyrų — Jono Basanavičiaus ir Vinco Kudirkos — eksponatų.   Pažintį su šiuo kraštu paįvairins programa "Senosios žolininkystės tradicijos", kurios metu supažindinama su žolininkystės tradicijomis,  dažniausiai vartojamomis vaistažolėmis ir jų savybėmis. Galėsite pauostyti, paragauti, apžiūrėti įvairius vaistinius augalus, degustuoti jų arbatas. Išmoksite atpažinti vaistinius augalus, juos panaudoti savo reikmėms. Lankysite Zyplių dvarą. Ne taip seniai buvęs apleistas ir užmirštas, šiandien dvaras prikeltas naujam gyvenimui. Zyplių dvaras yra vienas jauniausių dvarų Lietuvoje. Jo istorija nesiekia 200 metų... Apžiūrėsite  išlikusį 11 dvaro pastatų ansamblį,  dvarą supantį parką. Pajusite, kodėl galima teigti, kad į šį dvarą tikrai sugrįžta meno, grožio ir išminties dvasia... Vežiminės pastate įrengtas Zanavykų krašto muziejus. Jį aplankysite. Muziejaus įkūrėjai-zanavykų ateitininkai. „Kuchmistrų“ restorane turėsite galimybę įsigyti varškės sūrio su šienu. Zanavykų pagamintas varškės sūris rauginamas su prieskoniais ir midumi pagal senąsias dvaro virtuvės technologijas, o patiekiamas su restorano šefo sukurtu šiuolaikiniu akcentu – šieno kremu. Sūris valgomas kaip užkandis arba kaip pagrindinis patiekalas, labai dera su midumi ar pienių vynu.  Vyksite į Gelgaudiškio dvarą, kur 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios filmo „Tadas Blinda“ scenos. Dvaro rūmus 19 a. vid. ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pasistatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Dvaras turėjo savo vandentiekį, ledainę ir kitus pastatus.  Rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Jūsų laukia dvaro šokių edukacinė programa.  Vakare grįšite namo.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Lankomiems objektams turėti ~ 28 EUR

Išvykimas:
7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
8:15 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.

Grįžimas:
VILNIUS ~ 22 val.
KAUNAS ~ 21 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus