(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Užgavėnės Mindūnuose

spausdinti programą Lietuva
1d.
Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Užgavėnės MindūnuoseŽiema, žiema, bėk iš kiemo! Užgavėnės MindūnuoseŽiema, žiema, bėk iš kiemo! Užgavėnės Mindūnuose
Rezervuoti

Kelionės programa

Jei jau išsiilgote kaitrių saulės spindulių ir šilto pavasarinio vėjelio, ši kelionė kaip tik Jums! Pasidabinę baisiausiomis kaukėmis gąsdinsime žiemą ir reikalausime jos pasitraukti iš kiemo, šėlsime smagių šokių sūkuryje, gardžiuosimės skaniausia Mindūnų žuviene ir stebėsime neeilinę žvejybą ant ledo, propaguojamą jau nuo XIX a. Bet tai ne viskas... Keliaudami vaizdingais Aukštaitijos keliais su kosmoso paslaptimis susipažinsime Etnokosmologijos muziejuje, o nuo čia įsikūrusio 30 metrų aukščio bokšto mėgausimės įspūdinga ežerų ir miškų panorama.

Kelionės akcentai:

- Nuotaikinga Užgavėnių šventė Mindūnuose;
- Senovinio stintelių ir seliavų gaudymo stebėjimas ant Baltųjų Lakajų ežero;
- Ežerų žvejybos muziejus, kuriame susipažinsime su žvejybos įrankiais, iš kurių seniausi siekia net XIV a.;
- Lankymasis Etnokosmologijos muziejuje, kuriame apžiūrėsime didžiausią teleskopą reflektorių Šiaurės Europoje ir mėgausimės vaizdingomis Aukštaitijos panoramomis.

 

Išvyksime ryte, keliausime į ežerais ir miškais turtingą Molėtų rajoną, kuriame vietiniai šiuo grožiu mėgautis ragins vaikščiojant lėtai. Atvyksime prie Kaldinių kalno, kur įsikūrę nemažai įdomių objektų: observatorija, senovinė dangaus kūnų stebykla, etnokosmologijos muziejus. Juos supa nuostabus gamtovaizdis: čia stūkso senasis Kulionių piliakalnis, tyvuliuoja ramūs Želvų ir Trinktinio ežerai. Apsilankysime Etnokosmologijos muziejuje – tai pirmas ir vienintelis tokio tipo muziejus pasaulyje, kuriame turėsime galimybę susipažinti su kosmoso paslaptimis, pasigrožėti visatos vaizdais, apžiūrėti 165 cm teleskopą reflektorių, kuris didžiausias visoje Šiaurės Europoje! Užsikėlę į 30 metrų aukštyje įsikūrusią apžvalgos aikštelę žavėsimės „kosmiškai“ gražiu Aukštaitijos apylinkių vaizdu. Susipažinę su galaktikos paslaptimis keliausime į Mindūnus. Aplankysime vienintelį muziejų Lietuvoje, kaupiantį ežerų žvejybos rinkinį – Ežerų žvejybos muziejų, įsikūrusį atkurtoje XIX a. žvejo sodyboje. Čia pamatysime įvairius žvejybos įrankius, kuriais Rytų Lietuvoje gyvenę žmonės naudojosi dar XIX a., susipažinsime su archajine žvejyba bei išvysime seniausią muziejaus objektą – įspūdingą 4 metrų ilgio luotą, ištrauktą iš Peršokšno ežero, kuris supažindins su XIV a. žvejybos tendencijomis. Apžiūrėję šiuos ir kitus objektus bei sužinoję daug įdomių istorijų pasigrožėsime sodybos aplinka, kurią puošia stogastulpiai, harmoningai įsiliejantys į Aukštaitijos gamtos peizažą. Išvyką vainikuos tradicinė, jau 22 kartą vykstanti, Žiemos žūklės šventė Mindūnuose! Šventės akcentas – senovinio stintelių ir seliavų gaudymo ant Baltųjų Lakajų ežero stebėjimas. Šis unikalus žvejybos būdas, įtrauktas į nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, Mindūnuose propaguojamas jau nuo XIX a. pabaigos. Stebėdami Albertą Kaminską ir jo apmokytą žvejų brigadą prisidėsime prie senosios tradicijos puoselėjimo ir išsaugojimo. Kaip ir pridera Užgavėnių dieną, išvysime nuolat besikivirčijančių Lašininio ir Kanapinio kovas, žiemą iš kiemo varysime šėldami nuotaikingų šokių sūkuryje, žaisime įdomiausius tradicinius žaidimus, priversiančius pasukti galvą ir sutelkti fizines jėgas, o skrandį pamaloninti galėsime mėgaudamiesi gardžia žuviene. Nepamirškite ne tik šiltų drabužių, bet ir baisiausių kaukių, padėsiančių išvaryti stingdančią žiemą iš kiemo! Turiningai ir nuotaikingai praleidę dieną vakare grįšime namo.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas. 
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomoms išlaidoms planuoti ~ 6 €UR

Išvykimas:
8:30 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 18 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus