(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Po Latgalos kraštą

spausdinti programą Latvija
1d.
Po Latgalos kraštąPo Latgalos kraštąPo Latgalos kraštąPo Latgalos kraštąPo Latgalos kraštą
Rezervuoti

Kelionės programa

Kviečiame į turiningą maršrutą po Latgalą. Nuo seno su kaimynais latviais mus sieja  baltiškos šaknys, bendra etninė ir kalbinė kilmė. Keliaudami turėsime galimybę išgirsti latgalių genties istoriją, susipažinti su regiono tradicijomis, aplankyti įdomiausius kultūrinius bei gamtinius objektus, bei, žinoma, mėgautis kaimynų svetingumu bei vaišingumu!

Kelionės akcentai:
- Grožėjimasis Aukštaitijos ežerais nuo Zarasų apžvalgos rato;
- Agluonos bazilika, garsėjanti stebuklingu Dievo Motinos paveikslu, kurį matė pats popiežius Jonas Paulius II;
- Šviežios duonelės ir žolelių arbatos degustacija Agluonos duonos muziejuje;
- Kristaus Karaliaus kalnas – skulptūrų kompleksas, kuriame tvyro ypatinga energija;
- Latgalos sostinė Daugpilis, kuriame sutelkta daug įdomių objektų, iš kurių įspūdingiausias – Daugpilio tvirtovė, beveik nepakitusi nuo XIX a.

Išvyksime anksti ryte. Važiuosime vaizdingais Aukštaitijos keliais Lietuvos-Latvijos pasienio link. Pakeliui stabtelėsime prie Zarasų apžvalgos rato, nuo kurio atsiveria nuostabi didžiausio regiono turto – ežerų panorama. Pasigrožėję motulės gamtos suformuotais stebuklais keliausime toliau. Pasieksime Agluoną. Senovėje čia būta aukojimų šventvietė, tryško gydomojo vandens šaltinėlis, augo šventi ąžuolai. Yra spėjimų, kad būtent čia buvo nužudytas ir palaidotas Lietuvos karalius Mindaugas su sūnumis. Šiandien miestelio pasididžiavimas – didinga Agluonos bazilika, garsėjanti ne tik didingais Žolinių atlaidais, bet ir centrinį altorių puošiančiu stebuklingu Dievo Motinos paveikslu. Regėsime bazilikoje saugomas meno vertybes, išgirsime apie Jono Pauliaus II vizitą joje. Apžiūrėję šventovę apsilankysime Agluonos duonos muziejuje, kuriame  ne tik sužinosime įdomybių apie jos kepimo procesą, tačiau ir degustuosime šviežios duonelės su žolelių arbata. Kiekvienas galėsime pasukti girnas, savo rankose palaikyti pilną grūdų sėtuvę, pamatyti muziejuje surinktą daugiau nei šimto su grūdų perdirbimu ir duonos kepimu susijusių eksponatų: spragilų, ližių, duonkubilių... Pasidžiaugę kaimynų svetingumu tęsime pažintį su miestu. Aplankysime Kristaus Karaliaus kalną, kurio pavadinimas neapgauna – tai unikalių skulptūrų kompleksas, kuriame tvyro ypatinga, dangiška energetika. Daugiau nei 50 čia esančių skulptūrų bei daugybę skirtingų augalų prižiūri savanoriai, tikintys, kad daro gerą darbą, už kurį jiems atlygins Dievas.

Kaipgi kelionė į Latgalą nepažinus jos sostinės? Keliausime į Daugpilį – miestą prie Dauguvos upės, kurio istorija bei pats pavadinimas (pilis prie Dauguvos) sietinas su Livonijos ordino valdymo laikotarpiu. Pažintinės ekskursijos metu apžiūrėsime Šv. Aleksandro Neviškio stačiatikių koplyčią, kuri buvo atkurta tik 2004 m. kaip atsakas sovietų naikinimams (1962 m. čia buvo susprogdinta prieš tai šioje teritorijoje stovėjusi katedra). Apsilankysime Daugpilio tvirtovėje – lankomiausioje vietoje mieste, kurioje itin mėgsta fotografuotis turistai. Jos populiarumą lemia ne tik išskirtinė objekto forma, primenanti žvaigždę, tačiau ir įtvirtinimo reikšmingumas – tai paskutinioji tokio tipo tvirtovė pasaulyje, kuri nuo XIX a. išliko beveik nepakitusi. Daugiataučio miesto charakterį geriau pažinsime vaikštinėdami pėsčiųjų bulvaru, o pasiekę Universiteto skverą pajusime romantišką Daugpilio dvasią. Čia išvysime Saulės laikrodį, kuriuo naudojantis laiką sekti yra paprasčiau, nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasimėgavę latgalių svetingumu bei gražiaisiais miestų objektais vakare grįšime į Lietuvą.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- Kelionė autobusu;
- Kelionės vadovo paslaugos;
- Ekskursinė programa;
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos ~  15 EUR;
- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

DĖMESIO!
- Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
- Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
- BŪTINAS LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

DĖL COVI19 rizikos REKOMENDUOJAMA GRĮŽUS IŠ UŽSIENIO REGISTRUOTIS INTERNETU, ADRESU: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

Išvykimas iš VILNIAUS 6.00 val. nuo Spaudos rūmų aikštelė
Grįžimas į Vilnių planuojamas ~ 22  val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus