(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Kryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyje

spausdinti programą Lenkija
2d.
Kryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyjeKryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyje
Rezervuoti

Kelionės programa

Lenkijos regionas, išsidėstęs netoli Karaliaučiaus, žavi vokiško stiliaus gotikine architektūra bei gausybe įtvirtinimų ir pilių. Kodėl jų čia tiek daug? Buvusios prūsų žemės – nuolatinių kautynių laukas, menantis kryžiuočių ir lietuvių kovas. Dalis čia turistus žavinčių atstatytų pilių buvo visiškai sunaikintos lietuvių antplūdžių, kuriems vadovavo Algirdas, Kęstutis ir Vytautas, metu. Beje, verta paminėti, kad šiose žemėse išvysite kryžių, nuo kurio skaičiuojama lietuvių tautos istorija!

Kelionės akcentai:
- Vyskupo pilis Varmės Lidzbarke
, kurioje gyveno ir dirbo Mikalojaus Kopernikas;
- Olštyna, kurios pilyje išvysime Mikalojaus Koperniko sudarytą astronominę lentelę, o Šv. Jokūbo katedroje žavėsimės įspūdingais skliautais;
- Rešlius – jaukus kryžiuočių miestelis, žavintis gotikine architektūra;
- Vakarienė Rešliaus pilies menėje;
- Šventaliepė, kuri nuo viduramžių garsėja stebuklais;
- Nakvynė kryžiuočių pilyje;
- Mažieji Šiaurės Lenkijos miesteliai Kenšynas, Rynas ir Lėcius, menantys LDK kunigaikščių antpuolius;
- Istorijos apie Ryno pilies vaiduoklį – Baltąją damą;
- Šv. Brunono kryžius – vieta, nuo kurios skaičiuojama lietuvių tautos istorija.

1 diena. Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Važiuosime į Varmės Lidzbarką, įsikūrusį prie Alnos upės. Apsilankysime kryžiuočių pilyje, kuri iki XVIII a. pab. buvo Varmės žemės vyskupų rezidencija. Ši pilis nenukentėjo nuo karų, tad yra viena geriausiai išsilaikiusių iš visų kryžiuočių žemėje buvusių įtvirtinimų. Susipažinę su narsius karius menančiu statiniu vyksime į Olštyną, įsikūrusį prie tos pačios Alnos upės. Nuo jos ir kilo miesto pavadinimas (vok. Allenstein). Aplankysime Varmės kapitulos pilį, kurios žymiausias gyventojas – astronomas Mikalojus Kopernikas, tad ant vienos iš sienų yra išlikusi jo sudaryta astronominė lentelė. Pėsčiomis pasivaikščiosime po akmenuotą senamiestį, kuriame apžiūrėsime istorinę rotušę, sukonstruotą Olštynui įgijus miesto teisę, Aukštutinius vartus – XIV a. miestą juosusios gynybinės sienos dalį, Šv. Jokūbo arkikatedrą baziliką, kurios įspūdingi skliautai privers išsižioti iš nuostabos. Vėliau vyksime į Rešliaus miestelį, kur išvysime unikalų arkinį tiltą, primenantį didžiųjų senovės imperijų statinius, aplankysime pilį, buvusią Varmės vyskupų medžioklės rezidenciją. Piles menėje, buvusiame refektoriume, valgysime vakarienę, po kurios nakvosime kryžiuočių pilyje.

2 diena. Papusryčiavę vyksime į Šventaliepę, kuri nuo viduramžių garsėja stebuklais. Aplankysime barokinę bažnyčią ir jėzuitų vienuolyną. Pelkėtoje vietovėje  įsikūręs ansamblis per 300 metų beveik nenukentėjo ir iki šiol lankytojus stebina freskomis puoštais skliautais, puikiai skambančiais, ir „šokančiais“ barokiniais vargonais. Pasigėrėję sakraliniu paveldu vyksime į Kenšyną, kuriame viduramžiais kryžiuočiai pastatė pilį. Ją ne kartą buvo sugriovę LDK valdovai Algirdas ir Kęstutis, tačiau dėl dėkingos strateginės padėties Ordinas pilį vis atstatydavo. Dar vieną kryžiuočių pilį išvysime atvykę į Ryną, kuriame pamatysime atkurtą konstrukciją, pastatytą galindų (prūsų genties) žemėje. Ekskursijos metu išgirsime ne tik pasakojimus apie kryžiuočius, jų gyvenimo būdą, bet ir apie pilies vaiduoklį – Baltąją damą. Atvykę į Lėcių, išvysime atstatytą kryžiuočių pilį, kurią 1365 m. sudegino lietuviai – dabar čia ištaigingas viešbutis. Netoli pilies ant vaizdingo ežero kranto stovi Šv. Brunono kryžius. Anot lenkų istorikų, būtent šiose apylinkėse prūsų žemėje 1009 metais nuo lietuvių pagonių rankos krito Šv. Brunonas Kverfurtietis. Šis įvykis – pirmasis lietuvių paminėjimas istoriniuose šaltiniuose. Prisiminę pirmąjį misionierių baltų žemėse važiuosime namo. Lietuvą pasieksime vėlai vakare.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- Kelionė autobusu.
- Ekskursinė programa.
- Kelionės vadovo paslaugos.
- Vakarienė kryžiuočių pilyje,
- 1 nakvynė kryžiuočių pilyje su pusryčiais.
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
-
Lankomiems objektams ~ 50 PLN.
- 30 € / asm. priemoka už vienvietį kambarį, jei keliaujate vienas/-a
- kelionės draudimas
- asmeninės išlaidos

DĖMESIO!
- Gali būti papildomai mokami gidai kai kuriuose lankomuose objektuose;
Kelionės medicininių išlaidų draudimas;
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
- Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

DĖL COVI19 rizikos REKOMENDUOJAMA GRĮŽUS IŠ UŽSIENIO REGISTRUOTIS INTERNETU, ADRESU: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

Išvykimo laikai:

4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus