(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Po Kėdainių kraštą

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Po Kėdainių kraštąPo Kėdainių kraštąPo Kėdainių kraštąPo Kėdainių kraštą
Rezervuoti

Kelionės programa

Šio krašto gyventojai  sako: “Kiekvieno lietuvio pareiga pabuvoti pačiame šalies viduryje!”. O jis ne kur kitur – pačiame Kėdainių krašte. Kviečiame į kelionę po Lietuvos vidurio lygumas ir į Kėdainius. Į  Radvilų miestą !
Išvyksite ryte. Pirmiausiai vyksite į Kėdainius. Tai kovų su Raudonąja armija epicentras. 1919 m. vasario 8-10 d. prie Kėdainių kulkosvaidžiais bei artilerija ginkluotus bolševikų dalinius pasitiko lietuvių savanorių pajėgos, pastiprintos gerai ginkluotų specialiai kovai prieš bolševikus rengtų Saksonijos kareivių. Jų dėka Raudonajai armijai buvo suduotas smūgis, išgelbėti Kėdainiai ir užkirstas kelias tolesnei bolševikų invazijai į Lietuvą. Tai Radvilų, įtakingų ir turtingų Lietuvos didikų, miestas. Šiame mieste įvairiais laikais gyveno ir kūrėsi įvairiausių tautybių  bei tikėjimų žmonės. Miestas klestėjo, augo, plėtėsi...Ekskursijos metu pajusite šio miesto dvasią – čia dera ir vienas kitą papildo  įvairių religijų istorinis bei kultūrinis paveldas: Didžioji gatvė, Šv.Jurgio bažnyčia, Karmelitų vienuolynas, Evangelikų reformatų bažnyčia. Lankysite vienintelę sutvarkytą Lietuvos didikų kapavietę – Radvilų Panteoną. Jūsų maršrute lauks ir dar vienas įdomus objektas – Kėdainių krematoriumas.  Krematoriumas pradėjo veiklą 2011 m. lapkričio pabaigoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Kėdainių krematoriumo architektūrinis sprendimas (architektų biuras „G. Natkevičius ir partneriai": architektai Gintautas Natkevičius, Adomas Rimšelis ir Agnė Natkevičiūtė) pateko tarp penkių lietuvių architektų darbų, kuriuos atrinko Lietuvos architektų sąjunga ir pristatė prestižiniame Europos architektūros „Mies van der Rohe" prizo 2013 m. konkurse. Lietuvoje atsiradus galimybei rinktis mirusiųjų laidojimą kremuojant, daugeliui kyla klausimų, kokia turi būti kremuotų palaikų laidotuvių eiga, kiek dienų nuo mirties iki kremavimo turi praeiti, ar prieš kremuojant reikia šarvoti velionio kūną, ar tik jau kremuotus palaikus urnoje ir t. t. Nors naujasis laidojimo būdas natūraliai kuria naujas tradicijas ir žmonės renkasi jiems atrodančią tinkamiausią laidotuvių eigą, tačiau žinoti atsakymus į visus kylančius klausimus aktualu kiekvienam.
Vyksite į Dotnuvą. Klaipėdą ir Akademijos miestelį prie Dotnuvos sieja tai, kad 1923 m. sausį vykusiame Klaipėdos sukilime dalyvavo mokytojo V. Ruokio vadovaujamas 71 tuometinio Dotnuvos technikumo šaulys. Dotnuviečiai pastatė paminklą Klaipėdos sukilimo dalyviams dar 1924 m. Paminklas išgyveno sovietmetį, nes sovietų valdžios buvo suprastas kaip pergalės prieš vokiečius memorialas. Susipažinsite su Dotnuvos bažnyčios vienuolyno ansambliu, Akademijos dvaru. Dar 18 a. čia buvo įkurtas bernardinų vienuolynas, o kiek vėliau pastatyta ir mūrinė bažnyčia.  Dotnuvos dvaro istorija glaudžiai susijusi su Lietuvos žemės ūkio vystymo istorija – čia buvo įkurta pirmoji šalyje augalų selekcijos stotis.  Keliausite Kėdainių rajono pakraščio link, į Paberžę.   Nedaugelis žino, kad Paberžė buvo 1863 metų sukilimo centras. Išsamiau susipažinsite su vieninteliu Lietuvoje sukilimo muziejumi, čia surinkta istorine dokumentika. Paberžėje prisiminsite ir  čia gyvenusį  Tėvą Stanislovą, apžiūrėsite jo surinktą  liturginio meno ekspoziciją. Vakare grįšite į namus.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė  transportu
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose
ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Teirautis  telefonu 8 5 2751797, +370 68464786
Lankomiems objektams turėti ~ 13 EUR

Išvykimas:
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
9:15 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus