(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Nuostabus Silezijos kraštas

spausdinti programą Lenkija
3d.
Nuostabus Silezijos kraštasNuostabus Silezijos kraštasNuostabus Silezijos kraštasNuostabus Silezijos kraštasNuostabus Silezijos kraštasNuostabus Silezijos kraštasNuostabus Silezijos kraštas
Rezervuoti

Kelionės programa

Jei keliaudami po Bavarijos regioną Vokietijoje ar Luaros slėnį Prancūzijoje susimąstėte, jog šiuose regionuose yra itin daug pilių, leiskitės nustebinami – nuostabiajame Silezijos krašte jų dar daugiau! Regionas, dažnai lyginamas su Venecija bei Praha, yra pernelyg unikalus ir savitas, kad būtų tapatinamas su kitais Europos miestais: čia sutelkta itin daug išskirtinių architektūros paveldo objekto bei kvapą gniaužiančių gamtos šedevrų.

Kelionės akcentai:
- Mažąja Praha pramintas Lenkijos miestas Klodzkas, kuriame klaidžiosime po miestą juosiančius gynybinius tunelius;
- Stolove kalnų nacionalinis parkas, kur žavėsimės kalnų grandine ir nuo jos atsiveriančia panorama;
- Adolfui Hitleriui ruošta prabangi Ksionžo pilis;
- Didžiausias Europoje medinis religinis pastatas – Svidnicos Taikos bažnyčia, kurią statant nepanaudotas nei vienas vinis;
- Lenkijos Venecija pramintas Vroclavas, kuriame stengsimės surasti kuo daugiau iš 400 čia besislepiančių Vroclavo nykštukų, išvysime didžiausius Lenkijoje bažnytinius vargonus Šv. Jono Krikštytojo katedroje, pamatysime 200 metų konstruotą rotušę ir kitus objektus.

 

1 diena. Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Lankysimės „mažąja Praha“ pramintame Klodzke. Apžvelgsime X a. iškilusio miesto senamiestį, pamatysime miesto valdžios centrą – Rotušę – ant kurios fasado regėsime mažesnę Prahos astronominio laikrodžio kopiją. Šalia Rotušės stovi miesto panoramoje dominuojanti 150 metų statyta Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, kurioje šiandien meldžiasi miesto katalikai, nors praeityje šventovė „klausėsi“ ir protestantų maldų. Aplankę sakralinį miesto paveldą keliausime link žiaurius karus ir politines dalybas menantį, XVII a. statytą, Klodzko fortą. Masyvus įtvirtinimas buvo pradėtas statyti miestą valdant austrams ant X a. stovėjusios tvirtovės liekanų. Šiandien turistai čia gėrisi Klodzko miesto panorama nuo forto viršūnės ir klaidžioja po miestą juosiančius gynybinius tunelius. Pažintį su „mažąja Praha“ baigsime apžvelgdami gotikinį Šv. Jono tiltą – seniausią Lenkijoje akmeninį tiltą, sukonstruotą XIII a. Dėl savo panašumo į Karolio tiltą Prahoje jis dažnai vadinamas „mažuoju Karolio tiltu“. Susipažinę su ne ką mažiau įspūdinga nei didžiąja – mažąja Praha – vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

2 diena. Po pusryčių keliausime į Stolove kalnų nacionalinį parką. Jame grožėsimės nuostabia kalnų grandine, nuo kurios atsiveria unikali miškų ir kalnų panorama. Pamatysime aukščiausią parko viršukalnę, siekiančią net 919 metrų aukštį bei uolas – šimto tūkstančių metų erozijos kūrinį. Pasigrožėję užburiančia gamta kelsimės apžiūrėti įspūdingo architektūros paminklo – Ksionžo pilies. Nors iš pirmo žvilgsnio statinys primena romantiškas Bavarijos karalių rezidencijas, pilis, stūgsanti ant aukštos uolos bukų miške, slepia tamsią istoriją. Nežinant niekam nekiltų mintis, kad gotikos, ir baroko, ir rokoko stiliaus bruožų turintis prabangus statinys buvo ruošiamas ne bet kam kitam, o Adolfui Hitleriui, tačiau diktatorius joje taip ir neapsilankė. Pasimėgavę prabangia architektūra ir nuostabiais panoraminiais vaizdais vyksime į Svidnicą – mažą Lenkijos miestelį, stipriai nukentėjusį Antrojo pasaulinio karo metu. Konfliktų nukankintos vietovės pažiba – didžiausias Europoje medinis religinis pastatas – Taikos bažnyčia, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip religinės tolerancijos apraiška katalikų valdomoje teritorijoje (šventovė skirta liuteronams). Įdomu, kad ją konstruojant nebuvo panaudotas nei vienas vinis! Vakare atvyksime į Vroclavą, pasivaikščiosime po miesto senamiestį. Jeigu bus pageidavimų, galėsime plaukti Odros upe ir jos kanalais. Po ilgos ir turiningos dienos vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

3 diena. Po pusryčių pradėsime ekskursiją po Vroclavą – vieną seniausių ir gražiausių žemutinės Silezijos miestų, įsikūrusį Odros upės salose. Pasivaikščiosime Tumski saloje – seniausioje Vroclavo dalyje –  kurioje stovi miesto ikona – gotikinė Šv. Jono Krikštytojo katedra, viduje talpinanti didžiausius Lenkijoje bažnytinius vargonus, kurie prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo gigantiškiausi visame pasaulyje. Persikėlę į „Smėlio“ salą apžiūrėsime masyvią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, kuri 1945 m. Breslau apgulties metu buvo stipriai apgriauta, tad šiandien viduje matomi religiniai reliktai čia buvo sunešti iš kitų Žemutinės Silezijos šventovių. Apžiūrėję salos kraštovaizdžio dominantę paklaidžiosime siauromis gatvelėmis ir kiemeliais ir ieškosime Vroclavo nykštukų, tapusių antikomunistinio judėjimo „Oranžinė alternatyva“ pasipriešinimo komunizmui išraiškos forma. Šiandien šių, 9 dešimtmetyje pradėtų konstruoti, nykštukų jau daugiau nei 400. Jie – turistų numylėtiniai, mielai besišypsantys nuotraukose. „Užsikrėtę“ pakilia nuotaika keliausime per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįšime į Lietuvą.

Papildoma informacija

REIKALINGI DOKUMENTAI:

LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionė autobusu;
 • 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos  ~ 120  PLN  (Lenkijos zlotai );
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos:

 • Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
 • Priemoka už vienvietį kambarį 40 EUR.
Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus